Fiat Yol Arkadaşım Connect ile araçtan inmeden yakıt alabileceksiniz

fiat yol arkadaşım connect mobil ödeme

Fiat, Egea, Doblo, Fiorino ve Ducato modellerinde kullanıma sunduğu Yol Arkadaşım Connect teknolojisine yeni bir özellik daha katıyor. Tofaş’ta geliştirilen bağlantılı araç teknolojisi Fiat Yol Arkadaşım Connect, şimdi de Fiat Servisleri’nde ve Opet istasyonlarında geçerli olan “Mobil Ödeme” özelliği ile kullanıcılarının hayatlarına kolaylık katıyor.

Fiat Yol Arkadaşım Connect, Mastercard tarafından sunulan global dijital ödeme ve kart saklama altyapısı sayesinde; temassız, hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme işlemi gerçekleştirebiliyor.

Fiat Yol Arkadaşım Connect Mobil Ödeme Süreci Nasıl İşliyor?

Mobil Ödeme’de süreç; Yol Arkadaşım Connect kullanıcısının, akaryakıt istasyonuna geldiğinde, yakıt alımını gerçekleştirmeden önce görevliye mobil ödeme yapmak istediğini belirtmesiyle başlıyor. Akabinde görevlinin Fiat Yol Arkadaşım uygulamasına gönderilmesini sağladığı bildirimle süreç devam ediyor.

Uygulama üzerinden aracın yakıt dolumu takip edilebiliyor ve dolum tamamlandığında ödeme aşamasına geçiliyor. Bu aşamada Fiat Yol Arkadaşım kullanıcısı, Masterpass üzerine kayıtlı kartlarının kullanımı için oluşturduğu şifreyi sisteme girerek ödemeyi tamamlıyor. Sadece Mastercard logolu kartlarla değil, tüm banka ve kredi kartlarının kaydedilebildiği sistemle Fiat Yol Arkadaşım Connect kullancıları böylelikle araçlarından inmeden, Pos makinesi kullanmadan, mobil uygulama aracılığıyla ödemeyi kolaylıkla ve Masterpass güvencesiyle gerçekleştirebiliyor.

Fiat yetkili servis ödemesi de benzer şekilde bayide fatura aşamasında ilgili personel tarafından tetiklenen Fiat Yol Arkadaşım’a gönderilen bildirim ile başlıyor ve devamında uygulama içindeki akışın takibiyle güvenli bir şekilde, kullanıcı nerede olursa olsun gerçekleştirilebilerek son buluyor.

Önceki İçerikKonuşma özelliğiyle geliyor: yeni BMW 3 Serisi makyajlı yüzünü gösterdi!
Sonraki İçerikSkoda Superb Combi, ilk defa Scout versiyonuyla Türkiye’de!
1997’de ilk kelimesi “vosmagen” olan, çocukluğunu halı desenlerinde araba sürmeye adamış otomotiv yazarı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz