Fiat’tan ikili gösteri: Panda Cross ve Freemont Cross

 

İtalyan otomotiv üreticisi Avrupa’ya yönelik iki modelini, 4 Mart’ta basın günleriyle kapısını açacak 84. Cenevre Otomobil Fuarı’nda Cross giysileriyle sergileyecek.

 

İtalyan otomotiv üreticisi, bu yılki Cenevre Otomobil Fuarı’nda Panda ve Freemont modellerinin Corss versiyonlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Avrupa’da sonbahardan itibaren satılmaya başlanacak olan PAnda Cross ve Freemont Cross’un Türkiye’ye geliş tarihleri ise henüz belli değil.

 

FIAT PANDA CROSS

Panda Cross’ta gerekli durumlarda otomatik devreye giren ve torku düzenleyen transmisyon sistemi, Elektronik Diferansiyel Kilitleme (ELD) fonksiyonuyla desteklenen Elektronik Denge Kontrol (ESC) sistemi standart. Ayrıca, off-road sevdalıları için, sürüş koşullarına bağlı olarak kullanabilecekleri, “Auto” “Lock” ve “Hill Descent” olmak üzere farklı dört çeker seçenekleri de mevcut.

 

 

Panda Cross, 370 santimetrelik uzunluğunda ama 5 kapılı. Kabininde kumaş döşeme koltuklar, deri kaplı direksiyon simidi ve vites topuzu ile ön konsolda kendine özgü bir kaplama yer alıyor. 

Panda Cross’un dikkat çeken standart donanımları arasında, otomatik iklim kontrollü klima, direksiyondan kontrol edilebilen radyo CD/MP3 ve Blue&Me sistemi, 15 inç alaşımlı jantlara sahip 185/65R15 dört mevsim lastikleri ile elektrikli kapı aynaları ve yüksekliği ayarlanabilen sürücü koltuğu bulunuyor.

 

Önceki Panda 4×4’lere göre daha güçlü 80 Bg’lik 1.3 Multijet II turbo dizel ile 6 vitesli şanzımana sahip 90 BG 0.9 TwinAir turbo benzinli motor seçenekleri bulunacak.

 

 

İtalya’nın En Fazla Tercih Edilen SUV’si: Fiat Freemont

 

Lansmanından bu yana geçen 2,5 yıllık süre içinde, Avrupa’da 60.000’in üzerinde satılan Fiat Freemont, Cenevre Otomobil Fuarı’nda Cross versiyonuyla sergilenecek.

Parlak siyah ızgarası, platin krom detaylarla güçlendirilmiş yeni ön ve arka tamponları, 5 kollu 19 inç Hyper Black jantları ve platin krom renkli yan eteklere sahip Freemont Cross, her yol şartında mücadeleye hazır görünüyor.

Fiat Freemont Cross aynı zamanda, açık gri dikişler ve grafit gölgelerle bütünleşen yeni deri koltuklarıya sahip.

Kabin içinde, 8.4 inçlik dokunmatik Uconnect uydu navigasyon sistemi, arka park kamerası ve 368 watt toplam güce sahip Alpine ses sistemi, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, ışıklı fincan gözü, anahtarsız giriş ve anahtarsız kontak ile direksiyondan kumandalı ses ve hız kontrol sistemi gibi standart donanımlarla destekleniyor.

 

 

İÇ MEKANDA LÜKS UNSURLAR

 

Fiat Freemont Cross’un kabin içi, kullanıcısının beğenisine göre 32 farklı koltuk konfigürasyonu ile toplam hacmi 140 litreye varan ve tüm kabine yayılan 20 adet saklama gözüyle diledikleri gibi düzenleyebiliyor. Freemont Cross, ikinci ve üçüncü sıra koltuklar yatırıldığında, araç sahiplerine 1,5 metreküplük bir yükleme kapasitesi de sağlıyor. Sınıfının en iyisi Freemont Cross’un, önden çekişli 6 ileri vitesli manuel şanzımana sahip 140 HP 2.0 Multijet II ile manuel şanzımanlı 4×2 versiyonu ve 6 ileri vitesli otomatik şanzımanlı AWD versiyonunda sunulan 170 HP 2.0 Multijet II motor seçenekleri ile pazardaki yerini alması planlanıyor. Gerektiğinde devreye giren aktif AWD sistemi, tekerleklerin kavramasını ölçen ve çekişi dört tekere yayabilen sensorlara sahip bir elektronik kontrol ünitesi kullanıyor. Bu sistem, ECC vasıtasıyla (Elektronik Kontrollü Eşleştirme) tork transferini ayarlıyor ve bunu sadece gerekli durumlarda yaparak yakıt tüketiminin azaltılmasına da katkıda bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.