Beklenen hibrit otomatik Fiat Egea fiyatı açıklandı!

Elektrikli otomobil pazarında koşar adımları tercih etmeyen Fiat; Türkiye’de üretilerek, tüm dünyaya satılan Egea modelinin hibrit versiyonunun fiyatları bugün açıklandı. 2022 yılının ilk aylarında otomatik şanzımanla beklenen Egea ailesi, sürpriz yaparak ürün gamına hibrit motor seçeneğini de ekledi. Hibrit otomatik Egea nisan ayından itibaren Fiat bayilerine ulaşacak. Ayrıca 1.6 multijet dizel motorlu Egea modelleri de otomatik şanzıman seçeneğine mart sonunda kavuşacak.

“Hibrit Egea” Dünya Yollarına Çıkmaya Hazırlanıyor başlığıyla servis edilen Egea; Nisan ayından itibaren Sedan, Hatchback, Cross ve Cross Wagon gövde tiplerinde satın alınabilecek.

Egea hibrit logosu3 donanım seviyesi-Easy (Sedan) / Street (Hatchback ve Cross’ta), Urban ve Lounge- ve otomatik şanzıman ile yeni nesil hibrit motor seçeneğine sahip, otomatik vitesli Fiat Egea’lar Nisan ayından itibaren Türkiye’de ve dünya pazarlarında satışa çıkacak.

Egea Ailesi’nin merakla beklenen 1.6 Multijet II 130hp Dizel DCT otomatik şanzımanlı versiyonları da yine tüm gövde tiplerinde aynı anda ve Mart ayının ikinci yarısında Fiat showroomlarındaki yerini alacak.

Bursa’daki Tofaş tesislerinde üretilen, Fiat markasının kompakt sınıftaki global oyuncusu ve son 6 yıldır Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili ünvanını taşıyor.

Egea Cross Steyşın Wagon ön siparişe açıldı

Hibrit motorla daha az tüketim daha yüksek performans

Fiat Egea’nın yeni hibrit versiyonunda yeni nesil 130 HP güç ve 240 NM torka sahip; 1,5 litrelik 4 silindirli turbo benzinli FireFly motor ile 48-Volt bataryaya sahip 15 kw’lık elektrik motor görev üstleniyor.

Hibrit Egea nisanı bekliyor

Hibrit otomatik Egea elektrikli mod ile yol alabiliyor mu?

Egea Hybrid’de BSG (Belt Start Generator) ve 15KW’lık elektrikli motor ile 130 beygirlik içten yanmalı motor birlikte görev yapıyor.

Hibrit teknolojisi, “yüzde 100 elektrikli” sessiz çalıştırma, park etme ve tamamen elektrikli sürüşe imkan veriyor. Egea Hybrid, elektrik motoru sayesinde içten yanmalı motorun ısınma fazında oluşan yakıt tüketimi ve emisyonun düşürülmesi konularında pozitif katkı sağlanıyor.

Egea’daki hibrit teknolojisi; aracın sessiz, akıcı, yakıt harcamadan, tamamen elektrikli modda kalkış yapabilmesine (e-launch) ve düşük devirde tamamen elektrikli modda ilerlemesine (e-creep) imkan sağlıyor. Egea Hybrid, sadece elektrik motorun gücü ile yoğun ve sıkışık trafikte kısa mesafelerde gaz pedalına basmadan ilerleyebiliyor (e-queueing).

Egea Hybrid tamamen elektrik modunda park edilebiliyor (e-park). Hem frenleme hem de yavaşlama esnasında enerji geri kazanımı ile bataryasını şarj edebiliyor.

Hibrit Egea otomatik şanzımanla geliyor
Hibrit otomatik Egea tüm gövde tipleriyle satın alınabilecek.

İlk 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzımanlı Fiat

Egea Hybrid ile birlikte 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman da Fiat markasında ilk defa satışa sunuluyor.

7 ileri otomatik vitesli Egea Hybrid, 0-100 km hızlanmasını 9 saniyede tamamlıyor.

Yakıt tüketimi resmi olarak şehir içi kullanımda 100 km.de 4,7 lt’lik (WLTP) tüketim değeri olarak açıklandı.

Egea’daki hibrit teknolojisi, yine Fiat modellerinde bir ilk olarak; sürüş sırasında benzinli motoru tamamen kapatarak WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) çevriminin yüzde 47’sinin benzinli motor çalıştırılmadan tamamlanabilmesini sağlıyor. Bu oran şehir içi çevrimde yüzde 62’ye kadar çıkabiliyor.

Sonuç olarak, yeni 48-Volt hibrit benzinli motor, şehir içi kullanımda hem benzinli, hem de dizel motorlara oranla daha düşük yakıt sarfiyatı vaat ediyor.

Yeni Egea Hybrid, tüm bu özellikleriyle sınıfındaki en iyi 48-Volt Hibrit motor seçeneğini sunuyor.

Urban donanım paketinde sürüş destek sistemleri alınabilecek

 • İleri sürüş destek sistemleri (ADAS) ile donatılan hibrit otomatik Egea,
 • ‘Trafik İşareti Tanıma Sistemi’,
 • ‘Akıllı Hız Asistanı’,
 • ’Şerit Takip Sistemi’,
 • ‘Sürücü Yorgunluk Uyarı Sistemi’,
 • ‘Akıllı Uzun Far’
 • ‘Kör Nokta Uyarı Sistemi’ gibi güvenlik donanımlarını Urban (orta) donanım seviyesinden itibaren seçilebilir hale getiriyor.

Hayatı kolaylaştıran

 • “Anahtarsız giriş ve çalıştırma”,
 • “kablosuz akıllı telefon şarjı”,
 • “kablosuz multimedya bağlantısı” ve
 • (Sedan gövde tipinde) “otomatik bagaj açma sensörü” gibi özellikleri ise Lounge versiyonunda tercih edilebiliyor.

Yeni hibrit Fiat Egea ailesi fiyat listesi:

Egea Cross

Cross Street

Cross Urban

Cross Lounge
1.6 Multijet 130 HP DCT 494 bin 900 TL 514 bin 900 TL 544 bin 900 TL
1.5 T4 MHEV 130 HP AT 534 bin 900 TL 554 bin 900 TL 584 bin 900 TL

Egea Sedan

Easy Urban Lounge
1.6 Multijet 130 HP DCT 469 bin 900 TL 499 bin 900 TL 529 bin 900 TL
1.5 T4 MHEV 130 HP AT 509 bin 900 TL 529 bin 900 TL 559 bin 900 TL

Egea Hatchback ve Station Wagon

Hatchback Street Hatchback Urban Station Wagon
1.6 Multijet 130 HP DCT

489 bin 900 TL

509 bin 900 TL

514 bin 900 TL

1.5 T4 MHEV 130 HP AT

549 bin 900 TL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.