Fiesta SUV testte; ne zaman yola çıkacak?

Ford Fiesta bazlı olarak geliştirdiği EcoSport’a bir kardeş hazırlığı içinde. Test fotoğrafları yakalanan yeni Ford modelinin Fiesta bazı üzerine geliştirilecek B-SUV bir model olması bekleniyor. Daha maço Baby Bronco ya da 2012 yılından beri yollarda olan Ecosport’un yeni nesli olmadığı düşünülüyor.

Mevcut EcoSport da Fiesta tabanlı bu yüzden yeni modelin benzer bir platformdan çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor. Özellikle Amerikan pazarında küçük hatchback Fiesta’nın yerini dolduracak bir model olması beklenebilir. Bu aynı zamanda EcoSport’a Avrupa’da güvenlik için yapılan yatırımların da bir karşılı olabilecek.

Yeni modelin Mazda CX-3 ve Hyundai Kona gibi sportif görünüşlü B-SUV modellere karşı doğrudan rakip olması hedefleniyor. Test prototipine bakılırsa Fiesta ve Kuga tasarımları bu modelde şekil bulacak gibi görünüyor. Eğimli bir tavan silüeti, sportback tarzı ana hatlar, mevcut EcoSport’tan farklı bir model geldiğini gösteriyor. Bu modelde 1.0 litrelik EcoBoost motor hakim durumda olacaktır.

İç mekanda Ford’un SYNC3 ekranı varlığını sürdürecek ama güncel EcoSport’tan daha modern ve ergonomik bir iç mekan beklentisi yüksek olacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.