Ford Otosan block chain üzerinde çalışıyor

Amerikalı süper zengin Tesla’nın patronu Elon Musk’ın kripto paralar üzerine yaptığı açıklamalar dikkatle takip ediliyor. hele Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların son 1 yıllık yükselişi gözleri bu alana da çevirdi. Dünyada gelişen enflasyon, önümüzdeki yıllarda şirketlerin finansal açıdan yol haritalarını belirlemelerinde block chain teknolojisini ve buna dayanan kripto paraları ön plana çıkaracak gibi görünüyor. Önümüzdeki yıllarda otomobilleri belki de bu block chain sistemiyle iç içe bulacağız. 5G’nin de devreye girmesiyle, trafikte yanımızda seyreden aracın şarjı bitmek üzereyken ona otomatik olarak elektrik satabileceğiz, veya tersi alabileceğiz.

Ford Otosan block chain

Önümüzdeki yıllara damgasını vuracak block chain teknolojisi için çalıştığını ilk açıklayan Türk şirketlerinden biri Ford Otosan oldu. Geçtiğimiz hafta yeni şirketi Driventure ile ilgili toplantıda konuşan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, sorumuz üzerine şunları söyledi:

“Elon Musk en çılgın isimlerden biri. O yatırımcı, biz sanayiciyiz. Kripto paralarla ilgili yorum yapamam. Geldiği, gittiği yer belli değil. Ama Block Chain benimsenirse çok önemli olacak. FORD OTASAN’ın da bir block chain projesi var.”

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.