Ford Trucks Fransa pazarıyla Avrupa’daki büyümesini sürdürüyor

2021 yılında yeni ürün ve geliştirmeleri odağına alan Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks, ağır ticari pazarındaki ataklarına hız kesmeden devam ediyor. Yılın başından itibaren büyümesine Portekiz, İspanya, İtalya, Belçika, Lüksemburg ve Almanya’daki distribütör atamaları gerçekleştiren Ford Trucks, stratejik öneme sahip Fransa ile büyümesini sürdürüyor.

Ford Trucks’ın Fransa’daki yapılanması için eşit paylara sahip 3 şirketin bir araya gelmesiyle kurulan F-Trucks France; Groupe Maurin, Groupe DMD ve Groupe Amplitude olmak üzere otomotiv sektöründe köklü bir geçmiş ve tecrübeye sahip şirketlerden oluşuyor. Ford Trucks, stratejik bir pazar olarak Avrupa içinde kilit konuma sahip olan Fransa’da 2022 yılına kadar 25 farklı noktada yer almayı hedefliyor.

Lansman sırasında ülkenin en önemli lojistik filolarından biri olan; Combronde Groupe şirketine 60 adet ‘ITOY – Uluslararası Yılın Kamyonu’ ödüllü Ford Trucks F-MAX teslimatı da gerçekleştirildi.

Avrupa’nın tamamında kalıcı bir büyüme gerçekleştirmek için çalışmalarına hızla devam eden Ford Trucks; Fransa’nın ardından önümüzdeki 3 yıl içerisinde Avrupa’nın tamamını kapsayacak şekilde global operasyonlarını 55 ülkeye yaymayı planlıyor.

Ford Trucks Fransa

Fransa, Ford Trucks büyüme planlarında kilit role sahip

Almanya’nın ardından Avrupa’nın en büyük ikinci ağır ticari pazarı olan Fransa’ya Solutrans 2021 gibi önemli bir organizasyonda adım atmanın gururunu yaşadıklarını aktaran Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün:

“Ford Otosan olarak, ağır ticari araç markamız Ford Trucks ile yarım asrı aşkın süredir otomotiv sektöründe ‘ilk’leri başarmaya ve dünya çapında bir başarı hikayesi yazmaya devam ediyoruz. Kamyon üretim yolculuğumuzun bugün ulaştığı noktada mühendislik yetkinliklerimiz ve Ar-Ge gücümüz sayesinde 40’ı aşkın ülkede faaliyet gösteriyoruz. 2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (ITOY) ödülünü kazanan F-MAX; üretim gücümüzün, mühendislik kabiliyetlerimizin, tasarım, teknoloji ve araç geliştirme becerilerimizin ulaştığı noktanın en önemli göstergelerinden biri olmaya devam ediyor.”

“Ford’un kamyon işini küresel çapta temsil ederken, Avrupa’daki stratejik büyüme planlarımıza pandeminin olumsuz etkilerine rağmen hız kesmeden devam ediyoruz. ITOY ödülünün ardından F-MAX’e Avrupa’dan gelen yoğun taleple birlikte büyüme planlarımızı erkene çekmiştik. Bu doğrultuda Polonya, Litvanya, Portekiz ve İspanya pazarlarının ardından yoğun talep gördüğümüz pazarlardan İtalya, Belçika ve Lüksemburg yapılanmamızı tamamladık. Geçtiğimiz haftalarda da Avrupa’nın en büyük ağır ticari araç pazarı Almanya’ya adım attık. Şimdi de Ford Trucks’ın büyüme planlarında kilit role sahip Avrupa’nın 2. en büyük ağır ticari pazarı olan Fransa’ya distribütörümüz F-Trucks France ile adım atmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.