Ford’un bitirdiği yerden, Aston Martin başlatacak

İngiltere’deki en eski ve önemli Ford fabrikalarından olan ve 2013 yılında üretimi Türkiye’ye kaydırılarak, 500 çalışanı işten çıkarılan Southumpton Ford tesisine alıcı çıktı. Ford’un fabrika kapatmasıyla 2013 yılından bu yana zor günler yaşayan bir kısım Southampton halkı için yeni fırsat yaratacak teklif Aston Martin’den geldi.

Swaythling, Wide Line’ın sonundaki tesisteki üretim, Ford’un sağdan direksiyonlu Transit üretimini de Türkiye’ye kaydırmasıyla sona ermişti.

Aston Martin talip oldu

Konuyla ilgili haber Daily Echo adlı yerel gazetede manşete çıktı.

İngiliz lüks spor otomobil markası Aston Martin, Ford Motor Company‘e ait eski fabrikaya göz dikmiş gibi görünüyor. Ufukta, milyonlarca sterlinlik Aston Martin modellerinin yer alacağı lüks bir otomobil galerisi planı olan Aston Martin, Southampton’daki eski Ford fabrikasında yeni bir proje için başvuruda bulunduklarını açıkladı.

Aston Martin yaptığı açıklamada yeni projelerinin içeriği hakkında kısıtlı bilgiler verdi. Bu bilgiler arasında, 1.300 metrekare büyüklüğünde sanat galerisi niteliğinde bir showroom, workshop ve benzeri nitelikler taşıyan geniş bir alan olacağı yer alıyor.

Aston Martin’in mimari danışmanlık şirketi HNW Architecs belirttiğine göre, Ford’dan devralmak üzere yaptıkları başvuruyla ortaya çıkacak yeni projenin şirket için ekonomik olmanın yanı sıra çalışanlara sağlayacağı olanaklar açısından da kârlı olacağını söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.