Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

Formula 1 yarışçısı Lewis Hamilton, bu hafta yarışamayacak

Bütün dünyayı saran ve ikinci dalganın yükseldiği COVID-19 pandemisi, Formula 1 pistlerinin son efsanesine de ulaştı. Serez ve Stroll’den sonra Hamilton da covid-19 pozitif listesinde. 13-14-15 Kasım tarihleri arasında bir ayağı da İstanbul’da yapılan Formula 1 yarışlarının 2020 şampiyonu Mercedes AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton da pazartesi yaptırdığı iki testte pozitif çıktı.

Hamilton, hafta sonu son yılların en çok kazalarının yaşandığı Bahreyn yarışı sonrasında hastalandı. Yarış sonrası pazartesi günü hafif semptomlarla uyandığı belirtilen 2020 şampiyonuna Bahreyn’e gelmeden temasta olduğu kişilerden birinin pozitif olduğu da bildirilmişti.

Pazartesi günü iki test yaptıran Hamilton iki testten de pozitif sonuç alınca kendini karantinaya aldı. Bu nedenle de bu hafta sonu Abu Dabi Sakhiri Pisti’nde yapılacak yarışa katılamayacak.

Böylece covid pozitif listesine adı yazılan Formula 1 yarışçıları arasına üçüncü olarak Hamilton da katılmış oldu. Daha önce Sergio Perez ve Stroll da pozitif vakalar olmuştu.

Mercedes takımının yedek pilotu Stoffel Vandoorne’un Hamilton’un yerini alması bekleniyor. Ancak şu anda resmi açıklama halen gelmedi. Adaylar Esteban Gutierrez, Stoffel Vandoorne ve Nico Hülkenberg. George Russell ihtimali ise çok düşük.

Padoklara geri dönmek için Hamilton’ın testinin negatif çıkması gerekir. Bu nedenle, şu anda F1 dünya şampiyonluğunu 7. kez yakalamış olan ismin sezonu kapatıp kapatmadığı belli değil.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.