Güncellenen C Serisi’nin yenilikleri

Mercedes, en çok satan modellerinden olan C Klass’ı makyaj masasına aldı. 2018 yeni Mercedes C önümüzdeki yaz aylarında Türkiye yollarına çıkacak.

C 180  son yıllarda ülkemiz yollarında en çok gördüğümüz Mercedes modellerinden biri oldu. Başarısını bir adım daha yukarı taşımak isteyen C Serisi, lüks donanım özellikleriyle atağa geçti. Bu yılın ikinci yarısında Türkiye yollarına da çıkacak makyajlı 2018 yeni Mercedes C hangi yeniliklerle gelecek, görelim.

Rekabetçilğini korumak için yenilendi

Yeni yüzü, yeni motor teknolojileri ve aktarma organlarındaki değişiklikler ile yollara inecek olan yeni C için bazı önemli değişiklikleri sıralayalım.

C200d 148 hp, C220d 192 hp ve 300d 241 hp’lik güç artışları var; bu rakamlar günümüz modellerine göre sırasıyla 13 hp, 24 hp ve 40 hp’lik artışlara denk geliyor.

Benzinli motor seçenekleri arasına yeni M264 kodlu motor katılıyor. 188 hp güç üreten bu makine, C300’de sadece turbo ve turbo basıncı deşikliği ile 255 hp güç üretebiliyor.

Hibrit seçeneği de olacak

Elektrik ile temas ise şu şekilde. C400 benzin ve C400 dizel makineler de hibrit motor bulunuyor. Bu iki motor seçeneğinde 49 km hıza kadar elektrik motor ile tahrik sağlanması ekonominize ekonomi katacak.

2018 yeni Mercedes C güç santralleri

Güç ve ekonomiden bahsetmeye başlamışken Mercedes’in saf güç santrallerinden bahsetmeden olmaz. AMG E53 ve CLS53 2.9 litrelik 6 silindir turbo beslemeli ve C43 ise 3 litrelik turbo beslemeli canavarlar ile yollara çıkacak. Tüm bu hp’ler başınızı döndürüyor ve güç delisi olarak hayallere dalıyorsanız AMG C63’ün 8 silindirli ve turbo beslemeli yaratığından söz edersek, eminim bir çok kişi youtube videolarını aramaya başlayacak.

Yeni A Serisi’nin kokpiti. A gösterildi, yeni C nin kokpiti bundan daha farklı olabilir mi?

Başlı başına özel bir yazı konusu olacak Mercedes’in iç donanımları da elden geçirilmiş ve bir kez daha segment sınırlarını yeniden belirlemişe benziyor.

Farlar, E- ve S Klass modellerinde olduğu gibi isteğe bağlı Adaptive Highbeam Assist Plus fonksiyonu ve yeni Multibeam LED üniteleri ile yeniden düzenlenmiş. Stop lambaları yeni LED grafikleriyle güncellenmiş.

10.25 inçlik dokunmatik ekran yenilenirken ekran ve S sınıfındaki Command bilgi ekranı diğer modellere de uygulanacağının dedikoduları mevcut.

Mercedes geniş model seçeneklerinde daha fazla kaybolmadan tekrar C’ye geri dönelim ve son bir kaç yeniliğinde habercisi olalım. C’de Apple Car Play, Mirrorlink, kablosuz şarj ve masaj yapan koltuklar gibi üst sınıfta gördüğümüz seçenekler opsiyonel olarak varlıklarını göstermeye devam edecekler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.