Hannover 2022: Yeni nesil Setra, eActros ile eCitaro vitrinde

Almanya Hannover’de başlayan ticari araç gösterisinde ev sahiplerinden Daimler de yerini alıyor. Elektrikli gelecek yaklaşımı kapsamında ticari araçlarını sergileyen Mercedes-Benz, Fuarda, Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen Actros L modeli de ziyaretçilerle buluşuyor. Şirket ayrıca IAA Transportation 2022 basın günlerinde Setra ComfortClass ve TopClass modellerinin prömiyerleri gerçekleştiriliyor.

Almanya’nın Hannover kentinde 19 – 25 Eylül 2022 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak olan IAA Ticari Araç Fuarı’nda; Daimler Truck, Mercedes-Benz Actros L, Mercedes-Benz eActros LongHaul, Mercedes-Benz eActros 300 ve Mercedes-Benz GenH2 modelleri olmak üzere birçok kamyonunu sergiledi.

Aksaray’da üretilen Mercedes-Benz Actros L de Hannover salonlarında kendini gösteriyor.

Uzun mesafe taşımacılığın amiral gemisi Actros L

Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen Mercedes-Benz Actros L, premium dizel kamyon segmentinde bir kez daha yeni standartlar belirliyor. Actros serisinin en üst versiyonu, bir kez daha Mercedes-Benz Trucks’ın her zaman müşterilerinin ve sürücülerinin ihtiyaçlarına odaklanma iddiasının altını çiziyor. StreamSpace, BigSpace ve GigaSpace versiyonları bulunan 2,50 metre genişliğindeki kabin, Mercedes-Benz Actros L’nin üst düzey sürüş konforu iddiasını ortaya koyuyor. Kabinin düz zemini konforlu bir atmosfer sağlıyor. İyileştirilmiş ses ve ısı yalıtımı, gürültü seviyesini azaltıyor ve hem sürüş esnasında hem de dinlenme esnasında kabin içinde geçen süreyi daha da keyifli hale getiriyor.

Mercedes-Benz Actros L’de gelişmiş sürüş destek sistemleri sürüş güvenliğine katkı sağlıyor. Yaya algılama özelliğine sahip beşinci nesil acil durum fren yardımcısı Aktif Fren Asistanı (ABA 5), Şeritte Kalma Asistanı ve ikinci nesil MirrorCam dışında donanım seçeneği olarak Seviye 2 kısmen otomatik sürüş için ikinci nesil Active Drive Assist (ADA 2) veya Aktif Sideguard Assist (ASGA) bunlardan bazıları.

Fuarda ayrıca Mercedes-Benz Actros L’nin sınırlı üretime sahip Edition 3 versiyonu da tanıtılıyor.

4 yıl önce ilk gösterimi yapılan Mercedes-Benz eCitaro NMC 3 artık daha uzun menzilli bataryalarıyla yola çıkıyor.

NMC°3 bataryalı Mercedes-Benz eCitaro IAA Transportation yine yeniden

Hannover’deki IAA Transportation 2022 kapsamında prömiyerini kutlayan NMC°3 bataryalı Mercedes-Benz eCitaro ‘nun dünya prömiyeri 2018 yılında yapılmıştı. Daimler Buses, NMC 3 bataryalarını bu araçta kullanıma alıyor. 2022 yılının son çeyreğinde Mercedes-Benz eCitaro’da sunulması hedeflenen bataryalar sayesinde daha uzun menzil, bataryalar da daha modüler bir yapı hayata geçecek.

Daimler Bus yeni nesil Setra modellerinin dünya lansmanını Almanya’da IAA Hannover 2022 kapsamında gerçekleştirdi.

Yeni nesil Setra ComfortClass ve Setra TopClass dünya prömiyeri gerçekleşti

Premium marka Setra’nın yeni nesil otobüsleri ComfortClass ve TopClass modelleri IAA Ticari Araç Fuarı’nda dünya prömiyerini yaptı. Yeni nesil ComfortClass ve TopClass, markanın yeni aile yüzünü yansıtıyor.

Yeni Setra modellerinde dış tasarımdaki yeniliğe ek olarak birçok teknolojik özellik sunuluyor. Setra ComfortClass ve TopClass, mesafesinin korunmasına ve aracın şeritte kalmasına aktif olarak yardımcı olan yeni Aktif Sürüş Desteği 2 (ADA 2) ve acil fren destek sistemi Aktif Fren Desteği 5 (ABA 5) ile donatılan Avrupa’daki ilk otobüs olma özelliğini de taşıyor.

Fuarda konuklar, Setra ComfortClass ve TopClass ile Mercedes-Benz Benz Intouro K hybrid modeli test edilebiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.