Elektrikli BYD Seal U fiyatı ve hibrit satış hedefi belli oldu

Türkiye’ye yeni elektrikli modellerini getiremeyen BYD, hibrite yöneldi. Çin’deki üretiminin 6 ay öne çekildiği plug-in Hibrit Seal U fiyatı ve satış hedefinin ne kadar olacağı da önemli bir soru olarak konuşuldu. Hibrit modelin fiyatına bir şey söylemek için çok erken ama elektrikli versiyonun fiyatı Portekiz’deki test sürüşleri etkinliğinde açıklandı.

BYD Türkiye Genel Müdürü İsmail Ergun, Portekiz’deki yeni Seal U test sürüşlerinde sorularımızı cevapladı.

 

Bayi sayısı 25’e çıkıyor

BYD bayilerini 2024 yılı sonuna kadar 25’e çıkacağını söyleyen BYD Türkiye Genel Müdürü İsmail Ergun, “Sorun kısa vadede çözülürse elektrikli modellerimizi de getirmeye devam ederiz. Zaman içinde ilgili kurumlarla görüşerek bunu çözeceğimizi tahmin ediyoruz. Bu sırada da plug-in-hybrid ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.

BYD markası olarak kasım ayında Türkiye’de satışa çıktıklarına ve büyük heyecan yarattıklarına değinen Ergun, 20 bin adetlerin üzerinde ön sipariş aldıklarını açıklamıştı. Atto 3 modelinde siparişlerin karşılanmaya devam edeceğini belirten Genel Müdür, “Seal ve Han modellerimize sıraya giren müşteri adaylarımıza yeni hibrit Seal u’yu anlatacağız. BYD içerisinde de çok özel bir süreç yaşanıyor. Bir modelin üretimi öne çekiliyor. Bu nedenle tam olarak ne kadar araç alabiliriz kesin konuşmak zor ama yıl sonuna kadar 3 bin adetlik bir satış ön görüyoruz.” dedi.

Türkiye’nin plug-in hibrit modelleri yeterince tanımadığına dikkat çeken Genel Müdür, benzinli otomobil satışlarından da pay alabileceklerini belirtti.

BYD Seal U fiyatı ve satış hedefini destekleyecek kaliteli bir iç mekan malzemesine ve genişliğine sahip.

Hibrit BYD Seal U fiyatı

Henüz ithalatı ve üretimi başlamadığı için net fiyat belli değil. Ancak marka genel müdürü Hibrit BYD Seal U fiyatı için şu açıklamayı yaptı: “Rekabetçi fiyatla çıkış yapacağız. Çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu teknolojinin bu segmentte otomobil arayanlara çok cazip gelebilir. Adetlere 3 binlere gidebilir diye düşünüyorum.”

İki donanımla yola çıkacak elektrikli BYD Seal U fiyatı Almanya’da 44 bin 900 eurodan başlayacak.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.