Honda CB125’in ağabeyi ortaya çıktı!

Ekonomik ve çevreci özellikleriyle dikkat çeken motosikletler, ayrıca sıkışık trafikte sürücüsünün kurtarıcısı oluyor. Motosiklet sürücüsü hem kendini yolda hissetmenin hem de yolu hissetmenin verdiği mutlulukla, bir otomobil üreticisine göre çok daha keyifli yolculuklar yapıyor. Bunun yanında istediği noktaya daha kısa sürede ulaşması da bonus oluyor. Türkiye’de motosiklet pazarına baktığımızda, ortalığın oldukça sakin olduğunu söylemek mümkün. 2016 yılının ilk 10 ayında Türkiye’de satılan motosiklet sayısı 126 bin adeti bulmuştu. Yıl toplamında bu sayı 150 bin adetin altında kalmıştı. 2017’de ise satışların yeni vergi artışı nedeniyle yüzde 30 gibi önemli bir gerileme yaşayacağı tahmin ediliyor.

Honda CB125E

Türkiye motosiklet pazarında zirvede Honda yer alıyor. Yerli üretici Mondial‘in takip ettiği bu markanın ardından ise Yamaha geliyor.

Honda, motosiklet pazarının en altında yer alan başlangıç seviyesinde iki commuter modelini Türk tüketicilere satıyor. Bunlar; CBF150 ve CB125. 6 bin 900 TL’lik fiyat etiketine sahip CBF125’in altında 6 bin 100 TL’lik CB125E ve 4 bin 950 TL’lik CB125 ACE yer alıyor. Honda Motosiklet, Türkiye pazarında bu iki başlangıç modeliyle yola devam ederken, CB125’in ağabeyinin ayak sesleri Çin’den duyuldu.

Honda, Çin’de ürettiği düşük hacimli motora sahip CB190X modelini görücüye çıkardı. Tasarımında sportif çizgilerin dikkat çektiği motosiklette 184 cc’lik hava soğutmalı motor görev alıyor. CB190X’in motoru yaklaşık 15.8 beygir güç üretiyor.

Honda CB190X, Türkiye’ye gelir mi?

İlk etapta Çin’de boy gösteren ve burada satışa çıkacak olan ağabey CB190X, batı pazarlarında da boy gösterecek mi ilerleyen zamanda göreceğiz. Ancak, bu ihtimalin biraz düşük olduğunu söylersek çok da yanlış olmaz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.