Honda Urban EV en iyi konsept

VW-Golf-GTI

Küçük hacimli dizeller kervanına en son katılan Honda, yeni döneminin habercisi konsept elektrikli otomobiliyle bir ödül daha kazandı. Honda Urban EV Concept, 12 gazetecinin oluşturduğu Uluslararası Değerlendirme Paneli tarafından ‘En iyi konsept otomobil’ seçildi. Honda’nın ‘Electric Vision’ stratejisinin ilk ürünü olmaya hazırlanan Urban EV, 2019 yılının son aylarından itibaren Avrupa’da yollarla buluşacak.

Honda’nın yüzde 100 elektrikli ilk seri üretim modeli hakkında önemli ipuçları veren Urban EV Concept modeli, uluslararası otomobil uzmanlarından oluşan bir jüri tarafından en iyi konsept otomobil seçildi. Torino Otomobil Fuarı’nda açıklanan 2018 Otomobil Tasarım Ödülleri kapsamında “En İyi Konsept” seçilen Honda Urban EV, sıra dışı tasarımı ve sahip olduğu yenilikçi özelliklerle bu ödülü almaya hak kazandı.

2019’un son aylarında Avrupa’da yola çıkacak.

10 modellik rekabet

Rekabet ettiği 9 modeli geride bırakarak birinciliğe uzanan Urban EV Concept, Ocak ayında  2018 Yılın Konsepti seçilmişti.

Car Design Award jürisinden yapılan ortak açıklamada, “Honda Urban EV Concept, elektrikli araçlarda eksikliği hissedilen o kişilik duygusunu yansıtan harika bir tasarıma ve detaylara sahip. Hem retro hem de fütüristik estetiğin akıllıca harmanlanması sayesinde Honda Urban EV Concept insanların karşı koyamayacağı bir arzu nesnesi haline geliyor” değerlendirmesi yapıldı.

Kapıları tersine açılıyor

Honda’nın Avrupa’daki ilk tamamen elektrikli otomobili olan Urban EV, alçak ve geniş gövde oranlarıyla gelen sportif bir görünümüyle dikkat çekiyor. Araca giriş ve çıkışlar sürüş istikametinin tersine açılan arkadan menteşeli kapılarla sağlanıyor. Urban EV Concept’in ön bölümünde farların arasındaki bölümden, yoldaki diğer sürücüler için çeşitli öneriler veya durum güncellemeleri de dahil olmak üzere interaktif çok dilli mesajlar görüntülenebiliyor.

Doğal malzemelerin kullanıldığı ve ön ve arka koltukların açık oturma düzenine sahip olduğu iç mekân son derece ferah ve davetkâr bir yaşama alanı sunuyor.

Önceki İçerikMercedes’in Türk mühendisleri geliştirdi: 2532 K 6×2 yola çıktı
Sonraki İçerikİşte Trump’ı kızdıran rakamlar
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz