Honda’dan yeni bir konsept: Ne pick up, ne ATV

Amerika, 2019’a damgasını vuracak yeni otomobillere ve yeni teknolojilerin sergilendiği etkinliklerinden birini daha başlattı. SEMA adıyla düzenlenen bu etkinlikte en yeni, en uçuk, en modifiye modeller kendine yer bulabiliyor. Bunlardan biri de Honda’nın buggy tarzı yeni konsepti oldu. Japon şirketin yeni tasarımı oldukça ilginç. Tutucu Japonlardan böyle radikal bir tasarım görmek Honda meraklılarını hem umutlandırmış hem de şaşırtmış olsa gerek. Yine de ön yüzde Honda imzasını seçmek mümkün tabii ki.
Temellerinde yine Honda genetiği olan bu tasarım aslında Japon markanın iki farklı modelini referans alıyor. 

 

Ülkemize hiç getirilmeyen Honda’nın pickupı Ridgeline ile hafif arazi şartları için üretilmiş hormonlu golf arabası diyebileceğimiz bir Honda UTV’den yola çıkarak inşa edilmiş.

 

Honda’nın Ridgeline adını verdiği pickupı ABD’de Ford, GM ve Chrysler gibi köklü markaların güçlü modelleriyle boğuşuyor. 
Honda 1000 Pionner ATV ise eğlence ve hoby alanlarında görev yapıyor. 

 

Bir ATV ile bir pick upın sentezinden bu yeni ve tamamen arazi için inşa edilmiş canavar ortaya çıkmış.
Pionner’ın doğa koşulları için su geçirmez malzemeleri iç mekanda kullanılırken alt yapı ise tamamına yakını Ridgeline’dan alınmış. Bütün bunlara ek olarak bir de Civic Type R dokunuşu mevcut.
Tamamen camsız ve tavansız olan dört kişilik bu araç için Type R’da kullanılan yarış koltukları kullanılmış.
Büyük lastikler, arazi amortisörleri, takla kafesi ve 4 çeker özelliği ile arazide çok eğlenceli olabilecek bu honda modeli için ne yazık ki seri üretim düşünülmüyor.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.