Hyundai’nin güçlü SUV’una Türkiye’ye özel motor

Hyundai’nin SUV segmentindeki önemli temsilcisi Santa Fe’de sadece Türkiye pazarı için geliştirilen 184 beygirlik 2.0 litre hacimli dizel motor yer alıyor. Santa Fe zengin donanımı, üstün sürüş özellikleri, akıllı 4×4 çekiş sistemi, sayısız güvenlik ekipmanları ve 7 kişilik oturma kapasitesiyle satılıyor.

Hyundai’nin akıcı tasarım felsefesi doğrultusunda yaratılan ‘Storm Edge’ isimli dizayn konseptine sahip olan araç, fırtınanın oluşumu sırasında doğanın sergilemiş olduğu sıradışı çizgileri hem iç hem de dış tasarımında taşıyor. Karakteristik altıgen ön ızgara, arkaya doğru uzanan ön farlar, dinamik görünüm sunan tavan ve bel çizgisiyle olduğu kadar ergonomik ön konsolu, modern premium anlayışıyla hazırlanan kaliteli iç mekanı ve tüm yolcular için sunulan konfor ve güvenlik ekipmanlarıyla Santa Fe’nin SUV-D segmentine yeni bir soluk getirmiş oluyor.

4.690 mm uzunluğunda ve 1.685 mm yüksekliğindeki yeni Santa Fe’nin genişliği 1880 mm. Bu boyutlarıyla selefinden daha uzun, daha geniş ve daha yüksek olan Hyundai’nun SUV modeli, 2.700 mm dingil mesafesine sahip. Çok daha kaslı ve agresif görüntü sunan yeni Santa Fe, alçaltılmış tavan çizgisi ve daha eğimli ön camı ile dikkat çekiyor. Heybetli ama bir o kadar da dinamik bir görünümü bulunan Santa Fe’nin 516 litrelik bagaj hacmi, ikinci sıra koltuklar yatırıldığında 1.615 litreye kadar genişliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.