İlk tam elektrikli Audi SUV, Afrika testinde

Elektrikli otomobiller, markaların kalıcı olarak ürün listeleri içinde yer almaya başladı. Böylece müşterilerin önüne çıkmadan başlayan test serüvenleri onlar için de fazlasıyla kaçınılmaz hale geldi. Audi’nin bir süre sonra teslimatlara başlayacağı ilk tam elektrikli SUV modeli Audi e-tron; Afrika savanalarında gerçekleşen sürüş dinamiği testlerini de başarıyla tamamladı.

Audi e-tron

Audi’nin ilk gösterimini geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Audi e-tron’un kullanıcılar ile buluşmadan önceki son sürüş testleri devam ediyor. Afrika ülkesi Namibya savanaları ve tuz düzlüklerinde gerçekleşen sürüş dinamiği testlerinde; Audi e-tron’un, yeni nesil quattro elektrikli dört tekerden çekiş sistemi de denendi. Audi e-tron, quattro sisteminin yanında, çok yönlü süspansiyonu; düşük ağırlık merkezi ve güçlü elektrikli motorlarıyla her türlü arazide azami dinamizm, stabilite ve çekiş sunuyor.

Audi e-tron

7 farklı sürüş profili

Audi e-tron’un elektrikli quattro sistemi, tek akslı bir sürüşün dinamizmini ve verimliliğini, dört tekerden çekişin yol tutuşu ve güçlü çekişi ile birleştiriyor. Sistem, sürüşün gerçekleştiği yol koşullarını sürekli ve değişken şekilde kontrol ederek; çekişin iki aks arasında ideal bir şekilde paylaştırılmasını sağlıyor. Elektrikli quattro sistemi, sürüş koşullarını 30 milisaniye gibi, kısa bir sürede çok hızlı bir şekilde algılayabiliyor.

Audi e-tron

Audi e-tron’un sürüş dinamiği, kişisel tercihler, arazi koşulları gibi durumlara göre; dinamik viraj alma, off-road, cruising gibi 7 sürüş profilinde ayarlanabiliyor. Aracın yüksekliği otoyolda stabilite ve aerodinamizm kazanmak amacıyla 23 milimetre alçaltılabilirken, off-road profilinde 50 milimetre yükseltilebiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.