iPhone mu? Otomobil mi?

Döviz kurundaki artış tüm elektronik ürünlerin fiyatlarında fırlamaya neden oldu. Öyleki tüketici yeni bir cep telefonuyla ikinci el bir otomobil alma konusunda kararsız kalmaya başladı. Bu ikilem, 10 sene öncesine kadar herkesin bir vasıta sahibi olma hayalinin teknolojinin ilerlemesiyle birlikte cep telefonuna doğru evrildiğini gözler önüne serdi.

Apple’ın 16 Ekim itibariyle Türkiye’de satışa sunacağı iPhone 6S Plus’ın 4.299 TL’lik fiyat etiketi, telefonun karşısına 1988 model Şahin’den 1971 model 124 Murat’a, 1976 model Renault 12’den 1987 model Ford Taunus’a bir çok ikinci el otomobil alternatifi çıkarıyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de iPhone’lar tüketicinin akıllı telefon tercihinde bulunurken ilk yöneldikleri markalardan biri konumunda bulunuyor. İlk tanıtıldığı günden 2015 Mart’a kadar dünyada toplam 700 milyon gibi inanılmaz bir satış rakamına ulaşan iPhone, Türkiye’de de şu ana kadar yaklaşık 1 milyon kullanıcının cebine girmiş durumda.

Peki siz, iPhone 6S fiyatına ikinci el bir otomobil almayı tercih eder misiniz?

Önceki İçerikTürkler de karıştı
Sonraki İçerik‘Yılın Otomobili’ adayları belli oldu
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz