Volvo Car Turkey’de genel müdür değişti

Volvo Car Turkey’nin yeni Genel Müdürü belli oldu. 2020’den bu yana Volvo Car Turkey’nin Genel Müdürü olan Magnus Boman’ın ardından koltuğunu devralacak isim açıklandı. Son olarak Volvo Car Çek Cumhuriyeti Genel Müdürlüğü’nü yürüten Alican Emiroğlu, Volvo Car Turkey’nin Genel Müdürü olarak atandı.

Alican Emiroğlu kimdir?

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Emiroğlu, 2001 yılında Volvo yetkili servisinde kariyerine başladı. Daha sonra 2004 yılında Volvo Car Turkey’e geçen Emiroğlu lojistik, planlama, servis, satış gibi ticari operasyonların çeşitli alanlarında yöneticilik yaptı.

Volvo Car Turkey satış direktörü görevinin ardından 2018 yılında Volvo Cars EMEA Importers’da Ticari Operasyonlar Direktörlüğü görevini üstlendi.

2020 yılında Volvo Car Çek Cumhuriyeti Genel Müdürlüğü görevine getirilen Alican Emiroğlu, Türkiye’den bir başka ülkeye atanan ilk genel müdür olarak bir ilke imza atmıştı.

Volvo Car Turkey’e genel müdür olarak geri dönen ve 15 Temmuz itibariyle görevine başlayacak olan Alican Emiroğlu evli ve bir çocuk babası.

Magnus Boman ise Türkiye’deki görevinden sonra Göteborg’a geri dönecek. İsveç dışında geçirdiği 21 yıllık Volvo kariyerinin ardından kısmen emekliliğe ayrılacak olan Boman, aynı zamanda Volvo Cars bünyesinde lider gelişim programında danışman olarak çalışacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.