BMW 2 Serisi güncellendi, Wi-Fi hotspot standart oldu

Yollara çıktığı ilk günden günümüze kadar dört farklı versiyonunu gördüğümüz 2 Serisi, genellikle coupe sedan ve bir de Active Tourer adıyla MPV karoserle karşımıza çıktı.
Alman otomobil üreticisi BMW, sportif otomobili 2 Serisi ve onun M versiyonu olan M2’yi geçtiğimiz aylarda yaptığı makyaj operasyonuyla güncelledi.
Eğimi artırılan böbrek ızgaralarının dikkat çektiği makyajlı 2 Serisi’nde yeni bi-LED adaptif farlar, yeni LED sis farları ve yeni tampon havalandırmaları dikkat çekiyor.
Makyajlı 2 Serisi’nin renk skalasına da üç farklı seçenek eklendi. Bunlar; Akdeniz Mavisi, Sahil Mavisi ve Güneş Turuncusu. Otomobilin jant alternatifi de dörde çıkarıldı.
Audi A3 ve Mercedes CLA gibi kendi kitlesini oluşturmuş güçlü Alman rakiplerinin karşısına dikilen makyajlı 2 Serisi’nin kabininde de bazı güncellemeler bulunuyor.
1 Serisi’ne benzeyen bir kabin tasarımına sahip olan otomobilde 8.8 inçlik iDrive ekran, yeni gösterge paneli, kablosuz şarj desteği, parlak siyah kaplamalı yeni orta konsol ve 10 ayrı cihazın aynı anda bağlanabileceği Wi-Fi Hotspot özelliği bulunuyor.
Coupe ve convertible gövde tiplerinde satın alınabilecek olan 2 Serisi’nin güç seçenekleri 136 hp ile 340 hp arasında değişiyor.
Makyajlı 2 Serisi’nde BMW EfficientDynamics motor ailesi görev alırken, tüm motorlarda BMW TwinPower Turbo teknolojisi bulunuyor.
BMW 2 Serisi Coupe alıcıları beşi benzinli olmak üzere toplamda dokuz farklı motor alternatifinden birini seçebiliyor. Giriş seviyesindeki 218i modelinde 136 beygirlik üç silindirli benzinli motor görev alıyor. Bu motor 100 kilometrede fabrika verilerine göre ortalama 5.6 lt yakıt tüketiyor.
2 Serisi’nin üç silindirli benzinli motora sahip 220i ve 230i modelleri ise sırasıyla 184 beygir güç ve 252 beygir güç üretiyor.
Altı silindirli benzinli motor ise BMW M240 i Performance modelinde satın alınabiliyor. Turboşarjlı bu motorun gücü ise 340 hp. M240i’nin ayrıca aynı motora sahip, dört çeker sistemli, M240i xDrive versiyonu da bulunuyor.
Makyajlı 2 Serisi’nin dizel motor alternatifleri ise şöyle sıralanıyor; 218d, 220d/220d xDrive ve 225d. Bu motorların güç seçenekleri 190 hp ile 224 hp arasında değişiyor.
Makyajlı 2 Serisi’nin üstü açılan convertible versiyonunda ise toplamda sekiz farklı motor seçeneği mevcut. Bu seçenekler; 218i, 220i, 230i, M240i/M240i xDrive, 218d, 220d ve 225d.
Kalbindeki güce göre 2 Serisi altı ileri manuel, sekiz ileri Steptronic ya da sekiz ileri Steptronic Sport vites kutusuyla kombine ediliyor. Tahmin edileceği gibi M240i xDrive ve 225d standart olarak Steptronic Sport şanzıman ile birlikte geliyor.
Uzun yolculuklarda ya da yoğun şehir içi trafiğinde sürücünün yükünü hafifleten, sürüş destek sistemleri makyajlı 2 Serisi’nde de kullanılıyor. Otomobilde Stop&Go fonksiyonlu Aktif Hız Sabitleme Kontrolü, Şerit İhlali Uyarı Sistemi, Ön Çarpışma Koruması, Park Asistanı, Proaktif Sürüş Asistanı gibi ekipmanlar bulunuyor.
Makyajlı 2 Serisi’nde durum böyleyken, mevcut BMW 2 Serisi’nin ülkemizdeki satış performansına da yakından bakalım. Yakın zamanda otomobil markalarının Türkiye’deki dokuz aylık satış adetlerini açıklayan Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin verilerine göre, 2 Serisi’nden 2017 yılının Ocak-Eylül arası döneminde 254 adet satıldı. Bu arada, mevcut 2 Serisi’nin başlangıç fiyatının 151 bin 300 TL olduğunu da hatırlatalım.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.