Pist günleri için

Lamborghini SUV modeli Urus şimdi pistlere çıkmaya hazır STX konseptiyle bir ilki gerçekleştiriyor. Konsept otomobil yarış pisti ve off-road pistini birleştiren yenilikçi bir marka şampiyonası için tasarlanıyor. 2020’de Avrupa ve Orta Doğu’da özel olarak hazırlanmış FIA onaylı yarışlarda yer alacak Urus STX; sürücü-müşterilere hafta sonları yarış boyunca teknik destek de dahil olmak üzere komple bir paket olarak sunulacak.

Lamborghini Urus STX Concept markanın yepyeni segmente motor sporları deneyimini yansıtıyor. Üretim modeline kıyasla Urus STX Concept, mekanik olarak optimize edilmiş; çelik rulo kafes, yangın söndürme sistemi ve FT3 yakıt deposu gibi FIA onaylı tüm güvenlik elemanları ile donatılmış. Estetik olarak, Urus STX Concept mat Verde Mantis (yeşil) renkle karakterize edilen karbon fiber kaputla yola çıkıyor.

Daha büyük hava girişleri, 650 HP güç ve 850 Nm tork sağlayabilen V8 twin-turbo motorun soğutulmasını optimize ediyor. Genel görünüm, arka rüzgar kanat, altıgen tasarımlı çamurluklar, 21″ Pirelli lastiklerle donatılmış tek somunlu alüminyum alaşım jantlarla tamamlanıyor.

Urus STX yarış otomobili; ilk olarak 2019 yılında Lamborghini Dünya Finalleri sırasında pistlerde olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.