​İzmitli i20’nin coupe’si

Satışa sunulduğu günden bu yana Avrupa ve Türkiye’de tüm dikkatleri üzerine çekerek önemli bir çıkış yakalayan Hyundai i20, Autoshow’da da üç kapılı sportif versiyonu ‘Coupe’yi otomobil severlerin beğenisine sundu. Hyundai, ilk kez bir B segmenti otomobili mevcut beş kapılı versiyonundan tamamen farklı bir tasarımla dizayn ederek ayrıcalık sunarken aynı zamanda dinamik tasarımı ve çarpıcı iç mekanıyla da özellikle genç kullanıcıların gönlünde taht kurdu. Hyundai i20 Coupe, ayrıca lifestyle ve trendlere önem veren her yaştan kişilerin de ilgisini çekecek kadar iddialı bir duruş sergiliyor.

i20 Coupe, eşsiz hatlardan oluşan silüetiyle ön plana çıkarken beş kapılı kardeşinden bağımsız A, B ve C sütunlarıyla da farklılık gösteriyor. Ön kısımda Hyundai’nin karakteristik altıgen ızgarasına tamamen farklı bir bakış açısı getirirken, ters altıgen ızgarası da yeni tasarlanmış ön tamponda farklılık yaratıyor. Bu özel ızgara, aracın daha dinamik görünmesine de katkı sağlamış oluyor. Arka tarafta da benzer şekilde beş kapılı kardeşinden ayrılan i20 Coupe, daha dinamik, daha çevik ve daha estetik bir ambiyansa sahip. Yukarı doğru uzayan omuz çizgisi ve daha geniş çamurluk ağızlarıyla akıcı bir tasarım sergileyen otomobil, 311 (maks. 986 lt) litrelik bagaj hacmiyle de hala sınıfının en pratik ve en kullanışlı otomobillerinden biri olduğunu kanıtlıyor.

İç mekanı turuncu

Hyundai i20 Coupe, tamamen farklı bir otomobil olduğunu yeni eklenen turuncu iç mekan rengiyle devam ettiriyor. Bu özel renk kokpitte ve koltuk döşemelerinde kullanılarak sportif bir ambiyans yakalanıyor. Bu rengin yanı sıra 17 inç’lik alüminyum alaşımlı jantlar da estetik öğelerden bir diğeri.

Markanın büyüme ve gelişme stratejisi kapsamında sunduğu en yeni modellerden biri olan i20 Coupe, Hyundai’nin Avrupa’daki tasarım merkezinde geliştirilerek Türkiye’deki Hyundai Assan Fabrikası’nda üretiliyor. Beş kapılı hatchback i20 ile birlikte Coupe de tüm Avrupa’ya sadece Türkiye’den ihraç ediliyor. Hyundai i20’nin beş ve üç kapılı versiyonlarına Avrupa’daki en fazla talep ise İngiltere’den geliyor.i20 Coupe, Türkiye’de benzinli, 1.4 litrelik 100 beygir gücünde manuel ve otomatik şanzıman seçeneğiyle satışa sunuldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.