Jaguar satışına 3 ay içinde başlayacak

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

 

Lüks otomobilin önemli markası Jaguar’ın el değiştirmesinden sonra yeni distribütör Borusan otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız’dan ilk açıklama geldi.

İstanbul ataşehir’de 5.5 milyon euroluk yeni showroom yatırımının açılışında görüştüğümüz Biryıldız, “Jaguar’ı bir anda avcumuzda bulduk. 2 yıl önce bir görüşmemiz olmuştu ama o zaman gerçekleşmemişti. Bu yaz distribütörlük süresinin sonuna gelen marka, yeni dönem için bizi seçtiğini, isteyip istemediğimizi sordu. Bir anda karar verdik” dedi.

 

Esas olarak hazırlıksız bulunduklarını söyleyen Biryıldız, “şimdi parça ithal etmeye ve servis hizmetini vermeye başladık. Land Rover ile bir çok parça ortak. Bu nedenle gelen bir müşterimize hizmet verebildik. Ama acilen parça ithalatına başlıyoruz. Eski distribütrden bir şey almayacağız.” diyerek, yeni markaları Jaguar için yeni dönemin yol haritasını anlatmaya başladı.

 

“En geç 3 ay içinde tam olarak faaliyete geçmeyi planlıyoruz. 1000 adetli satışlar olması gerekiyor. Yeni XE modeli markanın 2.0 litre dizel motor seçeneğinin sunulacağı iddialı bir model olacak. Bunun Türkiye’de çok satmasını planlıyoruz. 8 Eylülhde Londra yakınlarında lansmanı var. Biz ve bayilerimizle oraya gideceğiz. Göreceğiz yeni aracı…” şeklinde sözlerini sürdüren Biryıldız, satışlar için belli yerler belirlemediklerini belirterek, şöyle devam etti:

“Esas olarak aynı grupta bulundukları Land Rover showroomlarında satılacak. Sadece Borusan Oto’lar tarafından değil, diğer bayilerimizce de satılacak.”

 

Önceki İçerikLüks araç satmak için Ataşehir’e uzay gemisi kondurdu
Sonraki İçerikTazmanya Canavarı
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz