Karsan yeni distribütörlük anlaşması imzaladı

Birçok Avrupa kentinin ulaşım altyapısının dönüşümüne elektrikli ürün gamıyla destek veren Karsan, Kuzey Amerika pazarında önemli bir adım attı. Karsan, Kanada’nın önde gelen otobüs tedarikçisi ve bakım hizmetleri sağlayıcısı Damera şirketiyle el sıkıştı.

İş birliği kapsamında tecrübeli otobüs ve ulaşım şirketi Mississauga Bus Group of Companies’a bağlı Damera, Karsan’ın Kanada’daki yetkili distribütörü oldu. Uzman kadrosuyla Kanada’da yaygın bir ağa sahip olan Damera; Karsan markalı ürünlerin satışı ve satış sonrası hizmetleri konusunda faaliyet göstermeye başladı.

Konuyu değerlendiren Karsan CEO’su Okan Baş, Avrupa’dan sonra Kuzey Amerika’yı da hedef pazar olarak belirlediklerini ifade ederek;

“Küresel alandaki iş birliklerimizi stratejimiz doğrultusunda Kuzey Amerika’da Kanada ile sürdürüyoruz. Bu kapsamda Damera şirketi ile distirbütörlük anlaşması imzaladık. Hemen ardından geçtiğimiz Ağustos ayında, ABD’nin önde gelen ulaşım teknolojileri fuarı olan ACT’te sergilediğimiz e-JEST aracımızı Damera’ya teslim ettik. e-JEST, halihazırda Kuzey Amerika’da müşteri tanıtımları kapsamında büyük bir ilgiyle dolaşıyor. Karsan e-JEST ile birlikte elektrikli ürün gamımızın Kuzey Amerika pazarında önümüzdeki dönemde etkin bir şekilde yer almasını hedefliyor ve bu yöndeki çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz” diye konuştu. Kuzey Amerika pazarına yönelik Karsan’ın diğer çalışmalarına da değinen Baş, “Elektrikli ürün ailemizin bir diğer üyesi Otonom e-ATAK aracımızı, kampüslerinde çalışması üzere ABD’de yer alan Michigan State University’e gönderdik. Bir rota üzerinde testleri yapılan Otonom e-ATAK, gelecek sene başında ise kampüste öğrencileri, öğretim görevlilerini ve diğer personelleri taşıması amaçlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda ilk deneme sürüşleri öğrenciler eşliğinde gerçekleşti ve çok olumlu tepkiler aldık. Dünyanın bir diğer ucunda Karsan markalı sürücüsüz araç deneyimini gerçek trafik koşullarında sunuyor olmak gurur verici” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz