Kia’dan bir SUV daha

Soul, Niro, Sportage… Güney Koreli Kia’nın kataloğuna bu modellerin yanına yeni bir model geliyor. Büyüyen pastadan pay almak isteren Kia, küçük bir SUV/crossover model üretmeyi planlıyor. Niro’nun altında konumlandırılması öngörülen Kia’nın yeni şehir SUV/crossover’ı Renault Captur, Peugeot 2008, Nissan Juke gibi modellere rakip olacak.
Ailenin yeni crossoverının ilk fotoğrafları da gün yüzüne çıktı. Dört farklı motor seçeneği ile Avrupalı müşterilerle buluşacak olan Stonic’te 116 beygir güç üreten 1.0 litrelik motor bulunuyor. Picanto modelinde bulunan 1.25 litrelik motor ve 1.4 motor motor da benzinli motor ailesinde yer alıyor. Dizel motor tarafında ise yalnızca 1.6 litrelik motor bulunuyor.
Tasarımında 2013 Kia Provo’dan izler taşıdığı görünen yeni Stonic, 4.165 milimetre uzunluğ, 1.550 milimetre yüksekliğe ve 2.600 milimetre aks mesafesine sahip.
20 farklı gövde rengi seçeneğine sahip olan bu renkli Stonic’in tavan renginin de beş farklı seçeneği mevcut.
Yeni Stonic’in tasarımına baktığımızda tavan raylarının ve eteklerdeki plastik kaplamanın araca güçlü bir görünüm kazandırdığını söyleyebiliriz. Markanın kaplan burun ızgarası da yeni modelde yerini alıyor.
352 litrelik bagaj hacmi sunan Kia Stonic’te Apple CarPlay ve Andorid Auto uyumlu bilgi eğlence ekranı görev alıyor.
Stonic’in güvenlik ekipmanları arasında arka çapraz trafik uyarısı, şeritten ayrılma uyarısı, sürücü dikkat uyarısı, kör nokta uyarısı ve acil fren sistemi gibi donanımlar kendine yer buluyor.
Kia’nın yeni SUV’unu yılın sonuna doğru yollarda görmeye başlayacağız.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.