Küçük G serisi lakabını haketmeye geliyor

Suzuki’nin efsane haline gelen SUV modeli Jimny, yeni nesli Paris Otomobil Fuarı’yla birlikte Avrupa pazarına giriş yapıyor. Gerçek 4×4 özellikleriyle iddiasını tekrar ortaya koyan yeni Suzuki Jimny; 1,5 litrelik 100 HP gücündeki motoru ve maskülen tasarım detaylarıyla ilk kez Avrupalı otomobil severlerle buluştu.

4’üncü nesil Suzuki Jimny, 1998 yılında yollarla buluşan selefinin başarılarla dolu; 20 yıllık mirasını bir adım daha ileriye taşıyor. Yeni Jimny tasarımı ile küçük Mercedes G serisi olarak da adlandırılıyor.

Fuarda sergilenen Mercedes’lere mi bakacaksın?

3’üncü nesil Jimny ile 20 yıllık başarı dolu bir hikâyeye imza atan Suzuki,yeni nesil Jimny ile Paris Otomobil Fuarı’ndaki yerini aldı. Jimny, benzersiz dört tekerlekten çekiş sistemi, yalın tasarım detayları ve fonksiyonel yapısıyla dikkat çekiyor.

Kompakt boyutlarıyla şehir içinde hayatı kolaylaştıran yeni Suzuki Jimny; hem asfalt hem de arazi kullanımında herkese hitap ediyor.

1,3 yerine 1,5 litre

Yeni Suzuki Jimny ile birlikte daha önce kullanılan 1,3 litre hacimli motorun yerini yüksek verimlilik seviyesine sahip; 1,5 litrelik motor alıyor. 100 HP gücündeki yeni motor, tüm devir seviyelerinde daha yüksek tork üretimi sunarken; özellikle alt devirlerde daha yüksek tork üreten yapısıyla alt devir sürüşlerinin büyük öneme sahip olduğu arazi sürüşlerinde daha etkin bir performans sunuyor.

Yeni Jimny, 5 ileri vitesli manuel veya 4 ileri vitesli otomatik olmak üzere iki farklı şanzımanla kombine ediliyor. Yeni motorda kullanılmak üzere oranları optimize edilen manuel şanzıman; azaltılan titreşimler ve rahat vites geçişleriyle sürüş konforunu yukarı taşıyor.

Teknoloji ve tasarım şovu yaptı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz