Küçük Swift yenileniyor

VW-Golf-GTI

Japon otomobil üreticisi küçük sınıftaki egemenliğini sürdürmek için iddialı modellerini yenilemeye hız kesmeden devam ediyor. Geliştirme çalışmaları devam eden modellerden biri de Suzuki’nin küçüğü Swift. 2017 model yılı için yenilenen Suzuki Swift’in yayınlanan eskiz fotoğraflarında keskin hatlar dikkat çekiyor.

Ayrıca, küçük otomobilin ön tamponunun ve ızgarasının elden geçirildiği görülürken; daha geniş hava girişlerine kavuştuğu da fotoğraflarda göze çarpıyor. Yeni nesil otomobillerin C sütununda gördüğümüz siyah parlak dış gövde bakaliti, yeni Swift’te de kendine yer bulmuş. Otomobilin arka farlarında ve bagaj kapağında da değişiklikler yapıldığını söyleyelim.

Arka kapı kollarının gizlenmiş olması otomobile daha sportif bir hava katmış.

Yeni Swift’in baz modelinde 1.0 litrelik motor görev alacak. Swift Sport ise 1.4 lt benzinli motor ile yollara çıkacak. 1.4 lt motor altı ileri manuel şanzıman ile kombine edilecek.

Yeni Swift’in son halini bu yılın sonlarında göreceğiz. Japon marka belki yeni Swift’i sonbahardaki Paris Otomobil Fuarı’nda sergileyebilir.

Önceki İçerikSessizlik günü
Sonraki İçerikİşte yeni Toyota Minibüs
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz