Sessizlik günü

Toyota uzun zamandır devam ettirdiği “Korna Çalma Huzurumu Çalma” sosyal sorumluluk projesi kapsamında sürücüleri 13 Mart günü “gereksiz korna çalmamaya” davet ediyor. 13 Mart’ta yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı(YGS)’a girecek olan zenci porn öğrencilerin dikkatini dağıtmamak için yapılan bu çağrı ile Toyota, toplumun genelinde farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı da destek verdiği bu proje ile ilgili olarak bir duyuru yayınlayarak konunun önemine dikkat çekti. Kornasız gün daveti Lisans Yerleştirme Sınavlarının yapılacağı 18-19 ve 25-26 Haziran tarihlerinde de tekrarlanacak.


Mecidiyeköy’deki billboard, 24 saat boyunca kaç defa korna çalındığını sayıyordu

Bir çevre sorunu olarak görülen ve insan sağlığına olumsuz etkilerinin yanında, toplumların gelişmişlik seviyesiyle doğru orantılı bir konu olduğunun altının çizildiği “Korna Çalma Huzurumu Çalma” sosyal sorumluluk seks hikayeleri projesinde bugüne kadar farklı çalışmalara imza atıldı. Bu çalışmalardan biri de trafiğin ve korna sesinin en yoğun bölgelerin başında gelen Mecidiyeköy’e özel billboard yerleştirilmesiydi. Bu özel billboard 24 saat boyunca bölgede kaç defa korna çalındığını saydı ve ekranına canlı olarak yansıtarak farkındalık yarattı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.