letgo otoplus, ekspertiz şirketine ortak oldu

Alışveriş platformu letgo’nun ikinci el araç alım satımındaki iş modeli otoplus ile oto ekspertiz firması Pilot Garage, iş birliğine imza attı. Bu iş birliği kapsamında otoplus, Pilot Garage’ın yüzde 25 hissesine ortak oldu.

Letgo CEO’su Johan Nel, “Bu yatırım, Türkiye’de ikinci el sektöründe lider bir şirket yaratma stratejimizde önemli bir adımı temsil ediyor. Bir buçuk yıl önce Pilot Garage ile başlattığımız iş birliğini somut bir yatırıma dönüştürdük. Pazarda yaşanan zorlukları görüyor ve sektörün gelişmesine yardımcı olacak çözümler bulmaya devam ediyoruz. Türkiye ikinci el araç sektörü son derece hareketli, dinamik ve büyük bir pazar. Türkiye’nin potansiyeline inanıyor ve bu pazara yatırım yapmayı sürdürüyoruz.”

Pilot Garage Kurucu CEO’su Cihan Emre ise bu ortaklığın ikinci el araç sektörüne güven kazandıracağını ve yenilikçi bir bakış açısı getireceğini ifade etti. Otoplus ve Pilot Garage, müşterilerine hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde araç alım-satım ve ekspertiz imkânı sunacak. Aralık 2020’de kurulan otoplus, letgo’nun ikinci el araçtaki kurumsal iş modeli olarak faaliyetlerini sürdürüyor. İkinci el araba alışverişini dijitalden fiziksele daha güvenli, kolay ve kurumsal hale getirmeyi amaçlayan marka, letgo’nun dijitaldeki tecrübesini fiziksele entegre ederek müşteri deneyiminin tamamını sahipleniyor.

TÜİK verilerine göre 2022 yılı ilk 6 ayında 3.2 milyon otomobilin sahibi değişti; bu araçların yüzde 30-35’inin kurumsal yapıdaki bir ekspertiz bayiinden rapor aldığı değerlendiriliyor. Kurumsal yapıya sahip ekspertiz sektöründe ise Umran Oto Ekspertiz, Oto Rapor, EFT Ekspertiz, Pilot Garage, D-Expert, Dynobil, RS Oto Ekspertiz, AutoKing, F Ekspertiz gibi markalar bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.