Adını dünyanın en büyük ve kusursuz elmasından aldı

Olurdu olmazdı derken Rolls Royce’un SUV üreteceği belli oldu. Bunun ötesinde adı bile resmen açıklandı. Rolls-Royce business class tadında sizi yolculuklara çıkarmaya aday ultra lüks SUV modelinin ismini ‘Cullinan’ olarak açıkladı.

Yeni Rolls-Royce’un isminin ”Cullinan” olmasının hikayesi, kusursuzluk arayışında gizli.

Rolls-Royce tasarımcıları, mühendisleri ve zanaatkarları, bu eşsiz aracı Afrika çöllerinden Kuzey Kutbu’nun dondurucu buzullarına, İskoçya dağlarından Kuzey Amerika kanyonlarına kadar ”zahmetsiz her yere” yolculuk için tasarladılar.

Rolls-Royce markasının alüminyum yürüyen aksam üzerine oturtulmuş ‘Cullinan’ SUV aracı yenilenen lüks mühendisliğini sergilediği ikinci otomobil.

Rolls-Royce CEO’su Torsten Müller; “Bu isim bizim sıra dışı yeni aracımıza tıpatıp uyuyor. ‘Cullinan’, kusursuz kalitesiyle, gerçek lüksün olasılıklarını yeniden kalibre eden varlığıyla fark yaratıyor.

Tıpkı bugüne kadar bulunan en büyük ve en kusursuz elmas olan ‘Cullinan’ elması gibi diğerlerinin üzerinde bir mükemmellik ile gün ışığına çıkıyor.

‘Cullinan Elması’nın yaratılışına giren binlerce yılın epik süreçlerinden esinlendik. Aracın adı, bir çok yönünü vaat ediyor.

En zor yol şartlarında dayanıklı, nadir ve değerli olan Cullinan Saygıdeğer Charles Rolls’un öncü, maceracı ruhunu, Sir Henry Royce’un ise yenilikçi mühendislik ruhunu yansıtıyor.

Elbette, dünyanin neresine giderse gitsin mutlak lüksü simgeliyor.”

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.