Makyajlı Civic Hatchback Türkiye’de satışa çıktı

2022 yılında tamamen yeni baştan yaratılmaya yol olan Honda Civic ailesinde sedandan sonra (HB) hatchback versiyon da yeni haliyle Türkiye’ye getirilmeye başlandı. Makyajlı Civic hatchback 1.5 turbo benzinli motorla yoluna devam ediyor.

İlk yola çıkışı 40 yıl önceye uzanan Civic, 8. nesliyle güncellendi. Dış tasarımda gövdeye “fırça” pek değmemiş. Onun yerine 17 inçlik yeni jant tasarımı aracı şıklaştırıyor.

Ayrıca tüm ürün gamında LED ön farlar standart oldu. İçerideki değişikliklerden en görüneni bilgi- eğlence sistemi güncellenmesi olmuş.

En üst donanım paketine dahil edilen elektrikli sürücü koltuğu aracı C segmentinin üzerine taşımaya aday. Yenilenen Civic Hatchback 181 bin 200 TL’den başlayan fiyatlarla Honda bayilerine dağıtıldı.

Civic’te kullanılan 1.5 litre VTEC Turbo benzinli motor 182 beygir güç ve 240 Nm tork üretiyor. Bu motor CVT şanzımanla 137 gr/km emisyon değeri ve ortalama 6,0 lt/100 km tüketim değeriyle sevimli geliyor. WLTP rakamlarına göre bu değerler; 151 gr/km emisyon değeri ve ortalama 6,7 lt/100 km olarak gerçekleşiyor.

Makyaj sonrası değişikliklerde sis farlarının etrafını çevreleyen simetrik hava girişi ve küçük dekoratif gövde rengi çıtalar öne çıkıyor. Yan gövde boyunca ince kıvrımlarla hareketlilik arkaya doğru uzatılmış. Bu arada Amerika’da Civic üzerinde gerçekleşen bir modifiye haberine bakmak isterseniz linke tıklayabilirsiniz.

Makyajlı Civic hatchback renk seçenekleri arttı

Var olan renk seçeneklerine Obsidyen Mavi adında yeni gövde rengi seçeneği daha eklendi. Apple CarPlay ve Android Auto entegrasyonu bilgi-eğlence sistemine eklenmiş.

Honda, müşteri geri bildirimleri doğrultusunda bilgi-eğlence ve iklimlendirme sistemine ait kontroller ilave fiziksel düğmelerle daha da kullanışlı hale getirdi. Honda Civic, EuroNCAP çarpışma testlerinden en yüksek not ile derecelendirilmişti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.