Makyajlı Mercedes GLB fiyatı belli oldu

Mercedes-Benz’in kompakt SUV segmentindeki GLB modeli güncellendi. Türkiye’de yenilenmiş haliyle yola çıkan makyajlı GLB, en önemli değişikliği artırılan standart donanımıyla yaşadı. Dış görünümde tampon altı korumayla beraber yeniden tasarlanan ön tampon, güncellenen radyatör ızgarası ve Mercedes-Benz yıldızı öne çıkıyor. Progresive ve AMG donanım seçenekleri bulunuyor. Makyajlı Mercedes GLB fiyatı 2 milyon 850 bin lira ile 3 milyon lira arasında değişiyor.

Yeni LED ön farlar ve LED arka stop farları, yeni eklenen jant tasarımı ve yeni Metalik Spektral Mavi gövde rengi de dış değişimler arasında yer alıyor.

Kaputun altında 1332 cc hacimli, 163 beygir güç üreten benzinli motor görevini sürdürüyor.

 

Önemli ölçüde geliştirilen iç mekânda öne çıkan özelliklerden biri de bağımsız çift ekran. Standart olarak ilgili gösterge paneli ve multimedya ekranları için iki adet 10,25 inç ekran standart olarak geliyor.

Türbin görünümlü havalandırma kanalları yerlerini koruyor. Arazi araçlarının karakteristik düz hatlı iç mekân bileşenleriyle de kontrast oluşturuyor.

GLB Progressive Tasarım Konsepti’nde deri direksiyon simidi, AMG Tasarım Konsepti’nde ise nappa deri direksiyon simidi standart.

 

Yeni Mercedes-Benz GLB 2024 kokpit

Standart donanımı da önemli ölçüde geliştirilen GLB, özel müşteri istekleriyle çok daha uyumlu hale gelecek şekilde uyarlanabiliyor.

Temel donanıma Uzun Far Yardımcısı,

geri görüş kamerası ve USB paketinin yanında, örneğin deri kaplamalı direksiyon simidi ve LED ön farlar dahil.

Progressive Tasarım Konsepti’nde Park Paketi de alınabiliyor.

4.634 metrelik boya, aynalar açık 2.020 mm genişliğe sahip. Yüksekliği 1.692 mm, aks aralığı 2.829 mm.

Boş ağırlığı 1565 kg. Bagaj hacmi ise 565 litre ama koltuklar yatırılınca 1800 litreye kadar alan açılabiliyor.

En yeni nesil MBUX sistemi

GLB yeni tasarlanmış ekran stilleriyle en yeni nesil MBUX sistemine sahip. ‘Klasik’ seçeneği tüm gerekli sürücü bilgilerini sağlarken, ‘Sportif’ seçeneği ise dinamik devir sayacıyla hayranlık uyandırıyor.

Deneyimi temel içeriklerle sınırlı tutmak isteyenler ise ‘Akıllı’ seçeneğini tercih edebilir.

Navigasyon, Yardım ve Hizmet modlarıyla birlikte 10 farklı ortam aydınlatması renk seçeneğiyle sayısız kişiselleştirme seçeneği var.

Bağlanabilirliği daha da geliştirmek amacıyla, GLB artık ek USB-C port ve daha yüksek USB şarj hızına sahip ve tüm USB soketleri aydınlatmalı.

 Android Auto veya Apple CarPlay uygulamaları halen kablosuz değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.