Opel Astra’ya FL operasyonu: Güncellendikten sonra Türkiye’ye gelecek

Opel Astra, PSA Peugeot Citroen bünyesinde yeniden top seller modellerden biri olacak mı? Nurburgring pistinde hafif kamuflajlı haliyle testlere katılan makyajlı Astra ne zaman satışa sunulacak? Peki 2015 yılında Avrupa’da Yılın Otomobili seçilen Opel Astra’da neler değişecek?

Fotoğraflara bakılırsa ön ızgara dışında görünürde önde radikal bir değişim görünmüyor, arkada kamuflaj bile yok! Bu görüntüler geçtiğimiz Nisan ayında yayınladığımızdan farklı değil. Ama yeni patron PSA’nın bu top seller modelden beklentisi daha fazla olmalı… Zira 2018 yılında Avrupa’da 160-165 bin civarında yeni müşteriye ulaşan Astra, 2017 yılında 216 bin adet satılmıştı. Makyaj geciktikçe kayıp büyüyor. Peki neler oluyor?

Asıl değişim motorlarda mı olacak?

İşte bu noktada PSA’nın bünyesindeki tüm markalarda model penetrasyonunu motorlar üzerinden de doğru konumlandırma peşinde olduğu konuşuluyor. Gecikmenin nedeni de bu olmalı.

Örneğin küçük motorların Astra’ya entegre edilmesi gibi; 130 HP gücündeki 1,2 litrelik PureTech turbo benzinli motor ve yine 130 HP gücündeki Blue HDi 1,5 litre turbo dizel motorlar Astra’yı heyecanlandırabilir. Ayrıca PSA’nın 2 litrelik dizelinin Astra GSi’a uygulanması ve 220 HP’ye kadar güç elde edilmesi sözkonusu.

Türkiye’de şu sıralar vergi indirimleriyle birlikte mevcut Astra Sedan model ise 98,9 bin TL, HB modeli 124,4 bin TL’den başlayan bir fiyat etiketi ile satışa sunuluyor. Sedan sınıfta Megane, Civic, Egea, Corolla, Focus, Octavia modelleri Astra’ya rakip olurken; HB sınıfta Astra, VW Golf, Seat Leon, Fiat Egea, Renault Megane modellerinin ardından
2018 yılını tamamladı. Toplam Astra satışı ise 12 bin 417’ye ulaştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.