“Maraton” koşusuna başlıyor

Yolculara üst düzey konforlu seyahat imkanı vaad eden Temsa Maraton görücüye çıktı. Maraton’un geçtiğimiz günlerde düzenlenen basın lansmanına Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Pekarun, Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, Otobüs sektörünün önde gelen temsilcileri, TEMSA yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

Temsa’nın 2015 yılı boyunca Türkiye’de yollara çıkaracak 8 yeni üründen 5’incisi olan Maraton’un 41+1+1 ve 46+1+1 koltuk opsiyonu bulunuyor.

Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, Maraton otobüsün çevre dostu motoru, düşük yakıt tüketimi, güvenlik ve konfor düzeyi ile büyük beğeni toplayacağına inandıklarını belirtti. Çelik sözlerine şu şekilde devam etti: “Maraton otobüsümüz dünyada çift akslı ilk düz taban Super High Deck aracı olarak üretilerek 41+1+1 ve 46+1+1 koltuk opsiyonu ile pazara sunuluyor. Koltuklar ve koridor arasındaki basamaksız dizaynın, geniş bagaj hacmi ve Maraton’un göz alıcı dizaynını iş ortaklarımız olan otobüsçülerimizin beğeneceğini düşünüyoruz. Ayrıca kaptanlarımız için de konfor düzeyinin çok üst düzeye taşındığını söylememiz gerekiyor. Geniş sürücü bölgesi, programlanabilir LCD cluster’ı, ergonomik tuş takımı, dijital gösterge paneli, uyku kabininde iklimlendirme sistemi kaptanlarımız için hayata geçirilen konforlar arasında. Mükemmel yol tutuşunun yanısıra AEBS, LDWS, EAS, ESC, ACC ve akıllı yangın söndürme sistemleri, Maraton’da mevcut. R66-02 yönetmeliği bildiğiniz üzere önümüzdeki dönemde tüm araçlarda standart olacak, Maraton ve Maraton VIP’de bu yönetmelik ile aracımızın ağırlığını arttırmadan müşterilerimize şimdiden sunuyoruz. “

Maraton ilk koşusuna 15 Kasım günü Temsa’nın sponsor olduğu İstanbul Maraton’unda çıkacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.