Mazda’dan yeni sporcu konsept

Japon otomobil üreticisi Mazda, anavatanı Tokyo’da düzenlenecek olan otomobil fuarında yeni konseptini sergileyecek. 30 Ekim – 8 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan fuarda, Mazda’nın gizemli konsepti markanın spor otomobil konseptini özetleyecek.

“Hayallerine doğru hızlan” temasıyla fuarda boy gösterecek olan Mazda’nın özel bir motor sporları sergisi de bulunacak. Bu sergide; yarış aracı özelliklerine sahip iki Mazda MX-5 yer alırken firmanın ilk rotary motora sahip seri üretim modeli efsanevi 1967 Mazda Cosmo Sport 110S, Mazda’nın gelenekleşen mühendislik mirasının bir göstergesi olarak yerini alacak.

Eylül ayında Frankfurt’ta tanıtımı yapılan crossover SUV konsepti Mazda KOERU, SKYACTIV Teknolojisi ve KODO – Hareketin Ruhu tasarımına sahip ödüllü model serisiyle birlikte Mazda standında sergilenecek 14 modelden birisi olacak.

Tokyo Otomobil Fuarı’nın devamlı bir bölümü olan SMART MOBILITY CITY’de Mazda, yenilikçi insan makine arayüzü, tümyönlü algılama konsepti gibi güvenlik teknolojilerini ve Mazda Proaktif Güvenlik felsefesine uygun bir şekilde geliştirilen sistemlerini sergileyecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.