Renault’nun laboratuarları artıyor

İki tam donanımlı Renault Motor Laboratuarı ile eğitime destek veren Renault Mais, laboratuar sayısını üçe çıkardı. Renault Mais A.Ş., 1994 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı “Renault Teknik Öğretim Programı” protokolü kapsamında Renault Motor Laboratuarı açılışını gerçekleştirdi.

Bağcılar Teknik ve Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilen açılışa İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ve Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar’ın katıldı.

Açılışta konuşan Aybar, ““Otomotiv endüstrisi, teknolojik gelişmelerin hızlı ve yoğun olarak uygulandığı bir sektördür. Renault ürünleri de aynı hızla gelişmekte. Gelecekte bu yüksek teknolojiye sahip araçların servis hizmetlerinin verilebilmesi, mekan, ekipman, özel aletler ve nitelikli insan gücü ile desteklenmiş servis ve bakım istasyonları ile mümkün olacaktır.” şeklinde konuştu.

Protokol kapsamında İstanbul ve İzmir’ de olmak üzere daha önce tam donanımlı iki Renault Motor Laboratuarı kurulmuştu. Proje kapsamında bugüne dek Renault Laboratuar’ından 747 öğrenci mezun oldu. Mezunların yüzde 12’si Renault Yetkili Satıcı ağında çalışıyor.

Önceki İçerikİhracat tatile girdi
Sonraki İçerikMazda’dan yeni sporcu konsept
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz