Mercedes-Benz Türk yeni üretim tesisi kurdu

Mercedes-Benz Türk, Kuzey Amerika’ya ihraç edilen Tourrider modeli için özel bir üretim tesisi hazırladı.

İlk otobüs ihracatını 1970 yılında gerçekleştiren Mercedes-Benz Türk, üretime başladığı 1968 yılından bu yana otobüs modelleri üretiyor. Birçok ilk özelliğe ev sahipliği yapan Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası, üretimde güçlenmeye devam ediyor.

Mercedes-Benz Türk’ten yeni üretim tesisi

Mercedes-Benz Türk, Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda inşa ettiği üretim tesisi ile yeni otobüs modellerine hayat verecek.

Hoşdere fabrikasının içerisine kurulan tesiste Mercedes-Benz Tourrider’ın üretimi yapılacak. 6.6 metrekarelik alana sahip tesiste üretilen model, ‘Hoşdere Otobüs Fabrikası’nın paslanmaz çelikten ürettiği ilk otobüs’ unvanına sahip.

Tourrider’ın paslanmaz çelikten mamul karoserisinin imalatı için inşa edilen yeni tesisin yerleşimi, ekipmanları ve iş akışları, yalın üretim prensipleri çerçevesinde, verimlilik, ergonomi ve kaliteyi gözetilerek modele özel olarak tasarlandı. Aynı zamanda, boya ve montaj seri üretim süreçleri de düzenlendi.

Otobüslerin üretimde devreye alınması ve satış sonrasında Amerika’daki servislerde bakım ve onarımlarının yapılabilmesi için gerekli olan uygulamalar, Mercedes-Benz Türk Otobüs AR-GE Diyagnoz Ekibi tarafından bu otobüslere özel olarak geliştirildi.

Gelecekte bu uygulamalarla ilgili oluşabilecek değişiklik ve destek taleplerinin de yine söz konusu ekip tarafından karşılanması planlanıyor. Ayrıca ilk defa bu otobüse özel, çok yüksek enerjileri sönümleme özelliği olan bir tampon geliştirildi. Bu sayede belli bir hıza kadar çarpmalarda aracın ön yüzeyindeki parçaların korunması ve aracın yola devam etmesi sağlanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.