Mercedes ilk pick upı X-Class’ı Türkiye’ye getirdi: 2018 satış hedefi ne kadar?

 

Mercedes’in ilk pick up modeli X Class Türkiye’de satışa çıktı. Mercedes’in hafif ticari araç segmentindeki gücünü yeni bir alanda göstermek isteyen Daimler, pick up pazarına yeni bir lezzet katacak.

Merakla beklenen araç, Mercedes yıldızlı çift çıtalı heybetli ön ızgarası, uzun motor kaputu ve LED teknolojisi seçeneğine sahip far tasarımıyla Navara, D-Max, Hilux- Ranger gibi ciddi rakiplerin karşısına çıktı.

Yeni Mercedes Benz X-Class’ın 2018 yılı Türkiye satış hedefi 2 bin adet olarak planlandı.

Pick up sınıfında “yıldız” parladı

Mercedes X-Class motor seçenekleri

20 bin adetlere yakın bir pick up pazarının olduğu Türkiye’de rekabete katılan Mercedes X-Class, dört ve altı silindirli motor seçenekleriyle kullanıcılarına daha önce hiç deneyimlemedikleri bir sürüş keyfi vaat ediyor.

Mercedes-Benz, X-Class’ı X 220 d (163 BG/120kW) ve X 250 d (190 BG/140 kW) olmak üzere iki farklı motor alternatifi ile sunarken, 2018 yılı ortasında ürün gamına V6 dizel (258 BG/190 kW) motor seçeneğini de ekleyecek.

Mercedes-Benz X-Class, konfor odaklı süspansiyon geometrisi ve hava kanallı ön ve arka diskleri sayesinde off-road dışında kullanıcısına asfalt sürüş performansı da vaat ediyor.

Direksiyondaki kumanda tuşları en büyük yardımcılarınızdan biri olacak

12 tuşlu direksiyon

Aynı zamanda X-Class, on iki tuşlu multifonksiyonel direksiyon simidinin ayarlanabilir özelliği sayesinde ergonomik vücut duruşunu iyileştiriyor.

Mercedes-Benz X-Class, bir pick araçtan beklenen dört tekerlekten çekiş sistemine de sahip. Araç, Low Mod (Düşük hızda 4×4) ve 4MATIC kilitli aks diferansiyeli ile her türlü yol ve zemin koşulunun üstesinden gelebilecek şekilde üretildi.

Bir arazi aracından geri kalmayacak 4×4 özelliği var…

Pick-up dünyasının yeni “yıldızı” üç farklı karaktere sahip

ŞIk bir tasarıma sahip X-Class, pick-up dünyasının sınırlarını daha da yukarı taşıyor ve sunduğu üç farklı donanım seçeneği ile iş ve yaşam tarzlarını buluşturacak bir çağrı yapıyor.

  • X-Class PURE:  Baz versiyon X-Class PURE, sağlamlık ve fonksiyonellik gerektiren işlere uygun özellikler içeriyor. Her türlü işi yüklenebilen X-Class PURE aynı zamanda konforu ve tasarımıyla müşteri teslimatları, sevkiyatlar ve özel kullanımlar olmak üzere farklı beklentiyi de karşılayabilir.
  • X-Class PROGRESSIVE:  Güçlü karakteriyle iş amaçlı kullanıma uygun olmasının yanı sıra hem tarzı, hem konforu ile kişisel kullanımda da müşterilerin beklentilerine cevap verebilir.
  • X-Class POWER:  Ürün gamının bir diğer seçeneği olarak sunulan ve şehir yaşamı için üzerinde topladığı yüksek donanım paketi ile dikkat çeken X-Class POWER, tarz, performans ve konfora önem verenler için uygun bir seçenek.

PURE donanım seviyesinde boyasız olan ön tampon, PROGRESSIVE seviyesinde gövde rengine kavuşurken, ürün gamının tepe noktasını oluşturan POWER donanım seviyesinde ise krom eklentiler ile zenginleşiyor.

Her donanım seviyesi dokuz farklı gövde rengi ve donanım seviyesine bağlı olarak farklılık gösteren 17, 18, 19 inç ebatlarında farklı jant alternatifleriyle kombine edilebiliyor.

Asfalt performansı için arka frenlerde de disk kullanılmış.

Yeni Mercedes Benz X-Class donanım özellikleri

Mercedes-Benz X-Class, kaza anında çarpışmanın etkisini azaltan ön ve arka burulma noktalarıyla oluşan aracın sağlam gövdesi yüksek güvenlik seviyesi için temel oluştururken, 7 adet hava yastığı ve iki adet çocuk koltuğu bağlantı noktası da pasif güvenliği destekliyor.

Aktif güvenlik ise “Aktif Fren Asistanı” ve “Şerit Takip Asistanı” gibi elektronik sistemlerle sağlanıyor. Elektronik Stabilite Programı, Hız Sabitleme Sistemi, ön ve arkada disk frenler standart olarak sunulurken, isteğe bağlı olarak altı adet LED kümesi ile en yüksek aydınlatma seviyesi sunan LED farlar ve 360 derece geri görüş kamerası da sipariş edilebiliyor.

Baz versiyon hafta içi iş, hafta sonu özel ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek özelliklere sahip.

Mercedes-Benz X-Class, 135.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor

Mercedes X-Class ve Renault Alaskan karşı karşıya

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.