Instagram fenomeni oldu, 1 milyar beğeni aldı

Instagram fenomenleri arasına Mercedes Benz de katıldı. Interbrand Best Global Brands 2018 araştırmasına göre Instagram üzerinde en çok beğenilen otomobil markası Mercedes oldu. Tüm dünyada 35 milyondan fazla Mercedes Benz instagram kanalları takipçisi bulunuyor. Alman marka bunu kutlamak için Stutgart müzesinde fanlar ve takipçilerinin fotoğraflarından oluşan bir sergi açtı.

En İyi Küresel Markalar 2018 ABD’de marka danışmanlığı yapan Interbrand tarafından her yıl gerçekleştiriliyor. Premium marka 2012’den beri Instagram’da aktif olarak yer alıyor. Analizlere göre Mercedes Benz hesabında ayda 27,6 milyon “beğeni” alıyor. Dünya çapında 35.66 milyon hayran, çevrimiçi fotoğraf ve video hizmeti veren resmi  Mercedes Benz hesaplarını takip ediyor.

Mercedes şimdi dünyanın her yerinden insanların instagram üzerindeki marka ile yakınlık gösterdiği; seçilmiş fotoğraflarını özel olarak http://mb4.me/one-billion-likes sitesinden yayınlayacak. Bunlar arasında bir Mercedes-AMG sürücüsü olan havalı yaşlı bir bayan da var. BMW için yapılan bir köpeğe sahip bir doğum günü kutlaması da…

Mercedes müzesinde görülebilecek

Stuttgart’daki Mercedes Benz Müzesi’ne gelen ziyaretçiler en iyi gönderileri burada görebilecek. Sergi ana salonda 5 Ocak ile 31 Ocak 2019 arasında yapılacak.

Instagramdaki başarı, Mercedes Benz için bu stratejiyle dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların nabzını tuttuğunu gösteriyor. Kanal, fotoğrafçılar ve video görüntüleyenlerin yaratıcı bir ağı tarafından destekleniyor. Bu, ağırlıklı olarak markanın hayranlarından gelen içerik sağlıyor, çünkü yazıların paylaşımların dörtte üçü Mercedes Benz kaynaklı değil.

Mercedes-Benz , Mart 2012’de instagram kanalını başlattı . En baştan beri mbshootout, Instagram’a özel içerik odaklı fotoğraf yapımlarının gerçekleştirildiği bir format oluşturdu. Daha sonra  mbsocialcar da yaratıldı. 2014 yılında Mercedes-Benz ilk Avrupa instagram Medya Ortağı oldu ve ardından 2016 yılında instagram kullanan ilk Avrupa markalarından biri oldu.

2015’de Almanca yayına başlyan kanal ise bugün 3.5 milyondan fazla takipçisiyle instagram’da en başarılı Almanca automotive marka kanalı oldu . Mercedes-Benz, 2016 yılında “Influencer Communication” kategorisinde Alman İnternet İletişim Ödülü ve “ITREACH” uzman pazarlama konferansından “En İyi Strateji” kategorisinde Marka Ödülü ile ödüllendirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.