14+1+1 veya 16+1 ya da 19+1 İşte Mercedes’in gezici Sprinter kodları

Kapalı kasa 30 bin Sprinter, minibüse Türkiye'de çevrildi.

1996 yılından bu yana Türkiye yollarında hizmet veren Mercedes-Benz Sprinter minibüsler, Türkiye turuna çıkıyor. Toplam 23 gün sürecek tanıtım turunun startı Karadeniz, Ege ve İç Anadolu bölgelerinde aynı anda veriliyor.

“Kazandıran Sprinter Hep Yanında” sloganıyla 27 Mart 2017 tarihinde başlayacak tanıtım turu,18 Nisan 2017 tarihinde sonlanacak.
Tanıtım turuna Sprinter’ın 14+1+1 Erişilebilir Minibüsü, 16+1 Comfort Minibüs ve 19+1 Comfort Plus Minibüs modelleri katılıyor.

Sprinter konvoyu, Karadeniz rotasında Rize; Ege rotasında Antalya; İç Anadolu rotasında ise Mersin illerinden yola çıkacak. Her üç rotada belirli duraklarda gün boyu düzenlenecek etkinliklerde Sprinter minibüsleri yakından görmek isteyenler yetkililerden ayrıntılı bilgi alabilecek.

Bir Sprinter aldım, 55 tane çıktı

Turizm, personel ve okul taşıtı olmak üzere geniş yelpazede amaca hizmet veren ve 3 ayrı tipi bulunan Sprinter minibüsler, 9+1’den 22+1’e kadar koltuk konfigürasyonları ile toplamda 55 farklı versiyona sahip.

Mercedes Sprinter özellikleri:

Sprinter, “9. nesil ADAPTIVE ESP” teknolojisiyle değişken yük ağırlığını dikkate alarak aracın ağırlık noktasını hesaplıyor. Mercedes-Benz Sprinter, yönetmeliklere uygun olarak “3 Noktalı ve Gergili Emniyet Kemerleri, Rüzgâr Savrulma Asistanı, Yağmurda Fren Desteği, Rampa Kalkış Desteği, Çarpışma Önleme Asistanı, Şerit Takip Asistanı, Adaptif Fren Lambaları, Sıkışma Önleyici Orijinal Elektrikli Kapıları” ile konfor ve güveni bir arada vaat ediyor.

Türk mühendisler 14+1 Sprinter için özel lift geliştirdi

Türk mühendisler tarafından Mercedes-Benz Sprinter 14+1+1 minibüsler için geliştirilen özel lift ile engeller artık kalkıyor. Yönetmeliklerde belirtilen 300 kg taşıma kapasitesine sahip lift sayesinde engelli vatandaşlarımız minibüslere daha rahat binebiliyor. Ayrıca araçtan inmek istedikleri zaman araç içinde yer alan özel butona basarak şoförden yardım talep edebiliyor.

Mercedes-Benz Sprinter 14+1+1 minibüslerde araç hareket halindeyken engellinin araç içinde kaymasını sağlayacak gerekli emniyet bağlantıları da bulunuyor.

 

Önceki İçerikVolkswagen Doblo mu, Fiat Caddy mi?
Sonraki İçerikHarley-Davidson Street 750’yi Rod ile güçlendirdi
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz