Nissan Micra 2019 fiyatı belli oldu, tek motorla geldi

İki yıl önce yenilendikten sonra otomatik şanzıman seçeneği olmadığı için Türkiye’ye ithal edilmeyen Nissan Micra, sonunda Türkiye yollarına çıktı. O artık uzun yıllar ithal edildiği Hindistan yerine Fransa’dan geliyor. Nissan Micra 2019 fiyatı, motor ve şanzıman seçenekleri ile donanım paketleri de belli oldu.

 

Nissan Türkiye için yenilikler takvimi de başladı sayılır. Yeni Nissan Juke da önümüzdeki aşlarda Türkiye yollarına çıkacak. Sonra sırada yeni Qashqai var.

 

İlk kez sahne aldığı 1983 yılından bu yana 7 milyon adetin üzerinde satılan Micra, Türkiye ile 2003 yılında tanışmıştı. Aradan geçen 16 yılda 54 bin sattı.

 

Otomobilin ilk çizimleri İtaldesign kurucusu ve baştasarımcısı Giorgetto Giugiaro imzasını taşıyordu.

R32 koduyla Nissan Skyline modelinin de geliştirilmesinden sorumlu Japon Naganori İto yönetimindeki ekiple geliştirilip, seri üretime uyarlanmıştı. İlk olarak 1981 Tokyo Motor Show kapsamında NX-018 kodlu konsept araç olarak gösterildi.

 

Otomobilin ismi de 5 milyon 650 bin kişinin katıldığı bir anketle belirlenmişti.

Türkiye ile yeni tanışan Micra,100 beygir gücündeki 1.0 lt turbo benzinli motor, 5 ileri manuel ve 7 ileri CVT şanzıman seçeneklerine sahip.

 

Nissan Micra 2019 fiyatı da belli oldu.

 

Micra Fren Destek Sistemi; Akıllı Şerit Takip Uyarı Sistemi; Akıllı Çarpışma Uyarı Sistemi; Akıllı Sürüş Kontrolü; Akıllı Çevre Görüş Sistemi; Kör Nokta Uyarı Sistemi; Hareketli Nesne Algılama Sistemi; Trafik İşareti Tanıma Sistemi ve Akıllı Otomatik Uzun Far Asistanı gibi teknoloileri gövdesinin altında barındıran yeni nesil bir araç.

Yeni Micra 4 farklı donanım seviyesinde satışa çıktı. Visia, Tekna, Platinum ve Platinum Premium.

Baz versiyon Visia paketinde 16 inçlik çelik jantlar, entegre dönüş sinyalli yan aynalar, arka sis farları ve arka spoyler, elektrikli ön camlar, otomatik klima gibi özelliklere sahip.

Ayrıca pakette, 7 inç dokunmatik ekran, Apple CarPlay ve Android Auto, akıllı şerit takip uyarı sistemi, akıllı sürüş kontrolü, fren destek sistemi, akıllı çarpışma uyarı sistemi, hız sabitleyici gibi sistemler de kendine yer buluyor.

Tekna paketinde, Visia paketindeki özelliklere 16 inç alaşım jantlar, yağmur sensörü; karartılmış arka camlar ve deri direksiyon simidi ekleniyor.

Micra Tekna paket, geri görüş kamerası, arka park sensörü, ön sis farları, otomatik katlanan ve ısıtmalı yan aynalara da sahip. Tekna ayrıca akıllı anahtar ve anahtarsız çalıştırma teknolojilerini de kapsayan bir paket.

Platinum donanımımda ise Tekna paket özelliklerine ek olarak; elmas kesim jantlarla farklılaşıyor.

Vites topuzu ve el freni deri kaplı. Sürücü koltuk başlığında BOSE® Personal hoparlör, akıllı çevre görüş sistemi, kör nokta uyarı sistemi ve hareketli nesne algılama sistemi de sürüş yardımcısı sistemlere ekleniyor.

En üst donanım seviyesi olan Micra Platinum Premium paket ise Platinum paketindeki ekipman ve teknolojileri ilaveten otomatik kararan iç dikiz aynası, akıllı şerit takip asistanı, trafik işareti tanıma sistemi ve akıllı otomatik uzun far asistanı sistemlerini müşterisine sunuyor.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.