Ön satış Trumore üzerinde kura veya yarışma ile başlayacak

ABD’de başlayan Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023 etkinliğine katılan yüzde 100 Türk markası Togg ön satış yöntemleri hakkında da açılım yaptı. Buna göre 2023 yılında satılacak 20 bin Togg C SUV modelinin 2023 adeti Trumore platformundaki açık artırma, yarışma, kura ve NFT yöntemleriyle ön sipariş sırası belirlenecek.

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, şubat ayında başlayacak ön sipariş sürecine ilişkin ilk bilgileri ABD’deki CES 2023 Fuarı’nda açıkladı. Karakaş, “Kullanıcılarımız Trumore platformu üzerinden katılacakları bir  yarışma veya kura yöntemiyle de Togg akıllı cihazlarına ön sipariş verme hakkını elde edebilecekler. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına özel olarak üretilecek ve açık artırma ile satışa sunulacak NFT koleksiyonu; 2023 adet akıllı cihazın ön siparişine katılma hakkı ve sıralama önceliği sunacak” bilgisini verdi.

Togg üretimi
Togg Gemlik Tesislerini kısa süre önce CEO Gürcan Karakaş ile gezmiştik. Gezi sırasında kısa bir test sürüşü de yaptık. O tarihte henüz seri üretim için TSE onayları bekleniyordu.

Karakaş: “Togg C SUV seri üretimi başladı”

Togg CEO’su Karakaş:  “Avrupa’nın en temiz kampüsünde ilk akıllı cihazımızın seri üretimine başladık, mart ayının sonunda Türkiye’den başlayarak kullanıcılarımızla buluşturacağız. Yeni dünya tamamen dijital boyutta şekillenip hayallerimizin ötesine gidecek. Kullanıcı da bu dünyanın nereye gideceğini bugünden göremiyor, bilemiyor. Biz, kısa bir süre sonra tüm kullanıcılara açacağımız dijital platformumuz Trumore’da, ekosisteme kattığımız oyuncularla bir araya gelip; proaktif olarak o dünyayı şekillendiriyoruz. Oyun alanlarını yeniden tanımlıyoruz. Kullanıcıların henüz farkında olmadığı ihtiyaçlarını öngörüyor, bunun için çalışıyoruz.

Togg doğrudan satış

Bayi yok, Trumore üzerinden kura veya sıra var

Satış stratejilerinde kullanıcıyla doğrudan temas yöntemini seçtiklerini hatırlatan M. Gürcan Karakaş, şöyle devam etti: “Akıllı cihazlarımızı kullanıcılarımızla doğrudan buluşturacak, satışları doğrudan kendimiz organize edeceğiz. Şubat ayında da siparişleri açıp; ilk çeyrek sonunda ilk akıllı cihazlarımızı kullanıcılarımızla buluşturmaya başlayacağız. Siparişleri bireysel kullanıcılar öncelikli olmak üzere 2023 boyunca teslim edeceğiz. Kullanıcılarımız Trumore platformu üzerinden katılacakları bir yarışma ya da dilerlerse kura yöntemiyle Togg akıllı cihazlarına ön sipariş verme hakkını elde edebilecekler. Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak üreteceğimiz ve açık artırma ile satışa sunacağımız NFT (Nitelikli Fikri Tapu) koleksiyonu ise 2023 adet akıllı cihazın ön siparişine katılma hakkı ve sıralama önceliği sunacak.

Togg Beyond X

Las Vegas’a “Dijital Mobilite Bahçesi” kurdu

Togg, Las Vegas Convention Center West Hall 6041 numaralı stantta, “Dijital Mobilite Bahçesi” adını verdiği 910 metrekarelik alanda konumlandı. Togg standına gelenleri iki katlı yapının önünde yerleştirilmiş 21 metreye 7 metre ebadında dev LED ekrandan akan, siber fiziksel mimar ve dijital sanatçı Güvenç Özel’in tasarladığı dijital şelale karşılıyor. Standın zeminindeki kanallarda buluşan dijital ve gerçek su Togg’un dualite kavramını gözler önüne seriyor.

Ziyaretçiler Togg’un dualite kavramını vurgulayan logosuna atıfta bulunan girişten geçtikten sonra; 15 metre uzunluğunda ve LED ekrandan oluşan bir tünele giriyor. Tünel içinde başlayan deneyim, tünelin sonunda mobilitenin yarından sonrasını dijital sanatla ifade eden Beyond X kapsülünde devam ediyor.

Beyond X

Togg Dizayn Stüdyosu’nun tasarladığı ve Pininfarina ile birlikte geliştirilen Beyond X alanı; katılımcılara kişiselleştirilmiş bir mobilite deneyimi sunuyor. Yolculuklarına tünelde başlayan ziyaretçiler, heykelsi ve dairesel bir kapsülün içinde hayal gücünü zorlayan bir görsel sanat eşliğinde mobilite deneyimi yaşıyor.

Katılımcılar, kendileri için en uygun müzik ve ortamın içinde, Satürn, Orman, Fütüristik Şehir ve Sanatsal Türkiye gibi dört olası senaryodan birini yaşayabiliyor.

Beyond X, sıra dışı dijital bir deneyim ile akıl, ruh, kalp ve dört duyuyu harekete geçirmeyi hedefliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.