Opel Astra ilk sürüş

Eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’yla otomobil severlere ‘merhaba’ diyen 11’inci nesil Opal Astra, kasım ayında Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni Astra’nın Türkiye’deki ilk testlerinden birini de Otoajanda Genel Yayın Yönetmeni Halil Okşit gerçekleştirdi.

İŞTE YENİ OPEL ASTRA

Yeni Astra’nın Türkiye’de 110 beygir güç ve 136 beygir güç üreten 1.6 litrelik dizel motorla satışa sunuluyor. Motor seçenekleri arasında ayrıca 1.0 litrelik ve 1.4 litrelik benzinli motorlara da yer veriliyor.

Monza konsept önceliklerine uygun üretilen ilk Opel modeli Yeni Astra, “Safetybest 2015” ödüllü, daima uzun huzmede kalarak diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan rahat ve konforlu bir gece sürüşü sağlayan Led-Matrix far teknolojisi, 200 kilogram hafifleyen gövdesi, atletik tasarımı, üst segment otomobillerde bulunan özellikleri ile liderliği hedefliyor.

Yeni Astra, Golf’ten tahtını isteyecek

Opel, 2016 yılında yeni Astra’dan 15 bin adet satmayı planlıyor.

Business, Enjoy, Dynamic ve Excellence donanım seviyeleriyle satın alınabilen yeni Astra, 79.150 TL’den başlayan fiyatlarla alıcılarını bekliyor.

Astra’nın test ettiğimiz Excellence donanım seviyesindeki 1.6 dizel-otomatik versiyonu için 99.000 TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor.

Opel Astra Test Sürüşü:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.