Yeni Frontera gelecek, Opel Türkiye elektrikli araç atağına kalkacak

2023 yılında 50 bin adetlik satış hedefiyle yola çıkıp, yılı 73 bin adetin üzerinde satışla tamamlayan Opel Türkiye, 2024 hedefini açıkladı. Opel Türkiye Genel Müdürü Yiğit Yantaç, halen 3 olan Türkiye’de satılan elektrikli Opel modellerinin yeni Frontera‘ın da katılmasıyla 7’ye çıkacağını söyledi.

Genel Müdür Yantaç, ‘2023 yılındaki sıçramayı şöyle tarif ediyor:

”Geçen seneye başladığımızda Opel olarak 50 bin adetlik pazar hedefimiz vardı. Önce bunu 60 bin adede, daha sonra da sene sonunda 73.865 adede kadar çıkardık. Bu gerçekten Stellantis Grubu’nun esnek olması ve Opel markasına sağladığı imkanlar açısından bizim için çok önemli bir sonuca varmamıza neden oldu. Almanya ve İngiltere’den sonra Opel dünyasında Opel’in tüm pazarları arasında satış adedi olarak en yüksek üçüncü satış adedini gerçekleştirdik.”

elektrikli opel astra

2023 yılında Opel’in en büyük ithal pazarı Türkiye oldu

2023 yılında Türkiye’deki Opel marka araç satışları, markanın üretim tesislerinin bulunduğu Almanya ve İngiltere satışlarının hemen arkasına yerleşti. Geçen yıl dünyada satılan tüm Opel araçların yüzde 11’i yani satılan her 9 Opel’in biri Türkiye’ye ithal edildi.

Opel üst yönetimi bu çıkış nedeniyle önümüzdeki aylarda yapılacak yeni Frontera modelinin lansman ülkesi Türkiye’yi belirledi. Yeni Frontera’nın en önemli üç pazarından biri olarak ilan edilen Türkiye, 14 Mayıs 2024 tarihinde bu uluslararası lansmana ev sahipliği yapacak.

Yeni Frontera modeli, Opel markası için 2024‘teki en önemli gelişmelerden biri olacak.

Yeni Opel Frontera elektrikli motorla yola çıkacak

2024 yılında Opel Türkiye satışları ne kadar olacak

Genel Müdür Yantaç, 2024 planlarını da dile getirdi:

”Opel Türkiye olarak 70 bin civarında ve üzerinde bir satışımız olacak. Yüzde 7’nin üzerinde pazar payına erişmeyi planlıyoruz, elektrikli araçlarda marka sıralaması olarak 2023’te altıncı kapatsak da 2024’te ilk 5 sıralamasında yer almak istiyoruz. Bu arada Opel 2024 yılında tamamen elektriklenecek diyebiliriz.

Toplam satışımızın yüzde 15’lik kısmını da elektrikli araçtan gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.

Önemli bir nokta, elektrikli model sayımızı 7’ye çıkarmayı düşünüyoruz. Şu an 3 modelimiz mevcut. 2024 yılında dört model daha getireceğiz. Bunların 5’i binek, 2’si hafif ticari model olacak. Binekteki elektrikli ürün seçeneklerimiz olan Corsa, Mokka ve Astra modellerimizin yanına Frontera ve Grandland eklenecek.

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.