Opel GT onay bekliyor

Opel’in 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileyeceği yeni konsepti ilerleyen zamanda satışa sunulacak Opel GT’nin temellerini oluşturacak. Bir önceki GT’den farklı olarak coupe tasarımında üretilecek olan sporcu son jenerasyon Astra’dan da izler taşıyacak. Buradan yola çıkarak iç mekanın büyük oranda Astra ile aynı olacağını söyleyebiliriz.

Opel, GT’nin üretimi için resmi onayı Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki konseptin alacağı tepkilere göre verecek. Tahminlere göre yeni GT, tasarımında 1965 yılında görücüye çıkan konsept Experimental GT modelinden de esintiler de taşıyacak.

Önden çekişli olacak yeni GT, Opel’in ürün gamındaki turbo benzinli ve dizel motor seçenekleriyle satışa sunulacak. 6 ileri manuel şanzımanın standart olacağı GT’de otomatik şanzıman seçeneği de bulunacak.

Eğer proje onaylanırsa, ilk GT üretim bandından 2017 yılında inecek.

Devam eden yıllarda GT’nin convertible versiyonu da aileye katılabilir.

Önceki İçerikBMW ve Lexus işbirliğinden ne doğacak?
Sonraki İçerikCitroen’den yeni mini panelvan
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz