OSS’nin gözü yerli otomobil sürecinde

Türkiye’nin otomobili, yerli otomobil veya milli otomobil olarak anılan Türkiye’den yola cıkacak yeni otomobil markasına Otomotiv Satış Sonrası Hizmetler Derneği’nden çağrı geldi. OSS olarak yerli otomobil çalışmalarına katılmak istediklerini söyleyen OSS Başkanı Rıza Şahin, “Gerek yerli sermaye ağırlıklı üye yapımız, gerekse Türkiye’nin her noktasına ulaşan dağıtım ağımızdan aldığımız güçle bu projede yer almamız gerektiğini düşünüyoruz” açıklaması yaptı.

Yerli otoda yeni detaylar bu ay belli olabilir.

Otomobilin dikkat edilmeyen arayüzü OSS

Otomotivin en görünün kısmı kullandığımız otomobiller ama bunun arkasında bir de binlerce ürünün bulunduğu perde arkası var. Üretimden dağıtıma yüzbinlerce ürünü taşıyan bu sektör, İstanbul TÜYAP salonlarında Automechanica Fuarı’nda buluştu. İçlerinde Türkiye ve Avrupa’nın en büyük oto parça dağıtım ağlarının da bulunduğu katılımcılar, yeni anlaşmalar yeni teknolojilerle kendilerini gösteriyorlar.

Otomotiv Satış Sonrası Sektöründe kaliteli ve güvenilir hizmetin yaygınlaşması için çalışmalar yapan Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS), 8 Nisan tarihine kadar açık kalacak Automechanika Istanbul’da yerini aldı. Şangay’dan sonra dünyanın ikinci büyük Automechanica Fuarı haline gelen uluslararası otomotiv endüstrisi fuarına 51 üyesi ile katılan OSS, sektörün en önemli sesi olmayı hedefliyor.

Rıza Şahin: Hıdırusta ve OSS Başkanı

OSS’nin gözü yerli oto konsorsiyumunda

OSS Başkanı Rıza Şahin “yerli otomobil” konusunda istekli olduklarını ve konuya bakış açılarını dile getirerek, şunları ifade etti; “Otonom, elektrikli, internet bağlantılı ve paylaşımlı araçlar artık çok da uzağımızda değil. Artık dönüşü olmayan bir yola giren milli otomobil için kurulan konsorsiyumun vizyonu da bunun iyi bir göstergesi. Bizler de OSS olarak süreci yakından takip ediyoruz. Büyük tartışma konusu olan üretim ve pazarlama konularının yanında elbette satış sonrası ürün ve hizmet süreçleri de önem arz ediyor. Gerek yerli sermaye ağırlıklı üye yapımız, gerekse Türkiye’nin her noktasına ulaşan dağıtım ağımızdan aldığımız güçle bu projede yer almamız gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

 

5. OSS Konferansı yapıldı

Otomotiv satış sonrası pazarına yeni ufuklar çizme misyonunu üstlenen OSS Konferansı fuar kapsamında bu yıl 5. kez düzenlendi. Ana teması Avrupa ve MENA Bölgesinde Otomotiv Satış Sonrası Pazarı’na Genel Bakış olan konferans büyük ilgi gördü. Konferansın açılışını yapan OSS Genel Sekreteri Ziya Özalp konuşmasında; “Tüm adımlarımızı otomotiv satış sonrası pazarını daha ileriye taşımak adına atıyoruz.  Üye yapısına göre yüzde 85’i yerli sermayeden oluşan OSS Derneği, bugün 30.000 kişiye istihdam sağlıyor” dedi.

Almanya’dan Afrika’ya yeni ufuklar

Konferansta Almanya Otomotiv Satış Sonrası Pazarının Dinamikleri ve Gelecek Trendleri ile ilgili sunumu ile Select AG’nin CEO’su Stephan Westbrock ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika Perspektifinden Satış Sonrası Pazarı üzerine konuşması ile Al Zafer Investment’ın İş Geliştirme Grup Direktörü Fouad Rihani yer aldı.

Bu sene 12. kez düzenlenen Automechanika Istanbul fuarının ana destekçilerinden olan OSS, her geçen yıl büyüyen ve gelişen Türkiye Otomotiv Satış Sonrası Pazarı ile ilgili etkin çalışmalarını ara vermeden devam ettirecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.