Otokoç dışa açıldı

VW-Golf-GTI

Otokoç Otomotiv, Avrupa’daki ilk yatırımını gerçekleştirdi. Budget Macaristan ile Avrupa açılan Otokoç’un, ülkedeki yeni tesisinin açılışına Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen, Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir ve Otokoç Otomotiv Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici katıldı.

Resmi açılışta konuşan Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen, “Türkiye’nin en büyük projelerinden olan bu önemli sanayi yatırımlarımız, ülkemizin dış ticaret açığının kapatılmasına önemli katkılar sağlayacak.” dedi. Çimen sözlerine, “Otokoç, stratejimize paralel olarak Türkiye’de büyürken diğer yandan da Macaristan ile birlikte 4 ülkede yurtdışı operasyonlarını yürütüyor ve orta vadede 10 bin adetlik yurtdışı araç parkına ulaşmayı hedefliyor.” diyerek devam etti.

Otokoç, geçtiğimiz ay da Fas’ta yeni bir tesisin açılışını gerçekleştirmişti.

Önceki İçerikFord Otosan’da görev değişimleri
Sonraki İçerikİsteyene sıfır faiz, isteyene indirim
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz