ÖTV ve KDV indirimi uzatıldı, motosiklet ÖTV’si sıfırlandı

VW-Golf-GTI

Otomobilde ÖTV, hafifi ticari araçlarda KDV indirimi 3 ay daha devam edecek. Bunların yanına bir de 250 cc altı motosiklet ÖTV’sinin sıfıra indirilmesi eklendi. 1 Kasım’da daralan sektörlere destek amacıyla 2 ay süreyle başlatılan vergi indirimleri bugün sona erecekti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, uygulamanın 3 ay daha devam edeceğini açıkladı.

250 cc ve altındaki motosikletlerin ÖTV’si sıfırlandı

Açıklamanın en ilginç yerlerinden biri ise motosiklet ÖTV’sinin değiştirilmesi oldu. Daha önce uygulanmayan ÖTV indirimi 250 cc altındaki motosikletlere uygulanacak.

Bakan Albayrak açıklamasında; “Enflasyonla Topyekun Mücadeleye, ekonomide dengelenmeye ve istihdama destek amacıyla başlattığımız ve bu gece sona erecek olan ÖTV ve KDV indirimlerini yeni yılda 3 ay süreyle devam ettiriyoruz. İndirimlerimiz milletimize ve sektörlerimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Peki ÖTV ve KDV indirimleri neyi kapsıyor?

https://twitter.com/BeratAlbayrak/status/1079776349160685569
Bakan Albayrak indirimlerin uzatıldığını sosyal medya hesabından duyurdu
Önceki İçerikBu haberi okumadan aracınızla köprüden geçmeyin
Sonraki İçerikOtomobil ve motosiklete ÖTV, hafif ticariye KDV desteğine 2019 yorumları
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz