Ticarisine elektriği verdi, Partner Tepee Electric 170 km gidiyor

Fransız otomobil üreticisi Peugeot, elektrikli araç ürün gamına Peugeot iOn, Peugeot Partner Electric van, elektromotorlu scooter yeni Peugeot GenZe, farklı model ve tipte elektrik destekli bisikletler, Peugeot’nun ilk katlanabilir elektrik destekli bisikleti eF01 ve elektrikli scooter Peugeot e-Kick’ten sonra şimdi de Partner Tepee Electric modelini ekledi.
Çok amaçlı kullanım için satışa sunulan Partner Tepee’nin kullanım kolaylığını elektrikli aracın çevreciliği ve ekonomikliği ile bir araya getiren yeni versiyon, 5 kişiyi rahat ettirecek geniş ve konforlu bir yaşam alanına sahip.
2013 yılından bu yana test edilen elektromotor sistemini bünyesinde barındıran Partner Tepee Electric’in elektrikli motoru 67 beygir güç ve 200 Nm tork üretiyor.
Yüksek performanslı elektromotora sahip araç tamamen dolu şarjla 170 kilometre yol gidebiliyor. 30 dakikada yüzde 80 dolum sağlayan hızlı şarj moduna sahip araç ile gün içinde menzil problemi yaşanmayacak gibi duruyor.
Araç, prizdeki amper seviyesine bağlı olarak 8,5 ve 12 ya da 15 saatte tamamen şarj olabiliyor.
Yağ, kayış veya soğutma sıvısı gibi sarf malzemesi dışında şanzıman veya debriyaja sahip olmadığından bu gibi ekipmanlara yönelik bir bakım gerektirmeyen araç, içten yanmalı motora sahip bir araca göre yüzde 30 daha az bakım gerektiriyor. Batarya 8 yıl veya 100.000 km boyunca ve elektromotorlu sistem 5 yıl veya 50.000 km, hangisi önce gerçekleşirse, garantiye sahip.
5 kişilik kullanımda 1350 litrelik bagaj hacmi, ikinci koltuk sırasının sökülmesiyle tamamen düz bir yükleme zeminine sahip 3.000 litrelik bir alana ulaşıyor. Açılabilen büyük bagaj kapağı ve arka cam bagaj erişimini ve yüklemeyi kolaylaştırıyor.
Yeni Peugeot Partner Tepee Electric; iklimlendirme sisteminin programlama, bataryanın şarj durumunu gösterme veya şarj için kalan süre gibi akıllı telefon veya tablet üzerinden kontrol edilebilen özellikler sunuyor. Klima sistemini uzaktan kontrol etme özelliği ile araca binmeden araç içi sıcaklığını önceden ayarlama imkanı sunuyor.
Kabininde 7 inçlik renkli dokunmatik ekranın yer aldığı araçta, hız sabitleme sistemi, lastik basınç monitörü, yokuş kalkış desteği ile birlikte çalışan elektronik stabilite kontrolü (ESC), manuel klima sistemi, radyo/CD/MP3 çalar, iki adet sürgülü yan kapı ve yükseklik ayarlı sürücü koltuğu gibi donanımlar standart olarak sunuluyor. İsteğe bağlı olarak sunulan geri görüş kamerası park ve manevraları kolaylaştırırken ikinci seviye donanım paketinde standart olarak devreye giren ve düşük hızlardaki park ve manevraları destekleyen arka park sensörü, ön park sensörü ile tamamlanabiliyor.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.