Patron değiştiren marka, gözünü zirveye dikti

Nissan Türkiye’de yeni dönemin ilk önemli adımlarından biri daha resmileşti. Somitomo’dan atın alma işleminin tamamlanması ve ardından bu satın almanın Rekabet Kurulu tarafından onaylanmasını takiben yeni genel müdür Sinan Özkök görevine başladı.

Türkiye’nin Nissan’ın 20 büyük pazarından biri olduğunu söyleyen markanın Türkiye dahil Asya Kıtası Başkanı, hedeflerinin Türkiye’deki lider Japon otomobil markası olmak şeklinde belirlendiğini hatırlattı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler aktarılıyor:

Japon otomotiv devi Nissan, Türkiye’deki kararlı büyüme stratejisi çerçevesinde, bu ülkedeki satış operasyonlarının kontrolünü tamamen kendi bünyesine aldı. Sumitomo Corporation ile varılan anlaşma ve yetkili kuruluşların onayı ile Nissan Otomotiv A.Ş (NOAS) hisseleri, Nissan Motor Co. Ltd’e devroldu.

Nissan, Türkiye’deki operasyonları için Sinan Özkök’ü Genel Müdür olarak atadığını duyurdu.

Nissan Türkiye’de görev Özkök’ün oldu

TÜRKİYE’DE PAZAR 1 MİLYON OLACAK

Nissan’ın Afrika, Orta Doğu ve Hindistan bölgeleri Başkanı ve Nissan’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Christian Mardrus, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Sinan Özkök 22 yıllık deneyimini Nissan’ın Türkiye’de büyümesi için kullanacaktır” dedi ve
“Nissan, dünyanın en büyük 20 otomobil pazarından biri olan Türkiye’de, lider Japon markası olmayı hedefliyor. Biz, Türkiye’deki yıllık otomobil pazarının, 1 milyon adede kadar çıkacağını öngörüyoruz” diye ekledi.

RENAULT’DAN NİSSAN’A

Sinan Özkök, Nissan’a şirketin global partneri Renault’dan katıldı. Kariyerine Oyak-Renault Bursa’da 1993 yılında başlayan 45 yaşındaki Özkök, daha sonra Oyak Renault Genel Merkezi’nde 4 yıl görev yaptı. 2001 yılında Fransa’daki Renault SAS’ta çalışmaya başlayan Özkök, 2007 yılında Türkiye’ye geri döndü.
Aralarında Türkiye’nin en geniş bayi geliştirme ağına sahip Renault ve Dacia markalarının Satış ve Şebeke Direktörlüğü görevi de dahil olmak üzere bir çok üst düzey pozisyonda yer aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.