Yerli Safir yenilendi

Sabancı Grubu’nun otomotiv sanayiindeki temsilisi TEMSA, Adana’da Safr Plus adıyla yeni bir otobüsün üzerindeki örtüyü kaldırdı.

Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, üretimini gerçekleştirdikleri Safir’in konfor düzeyi ve işletme avantajları ile taşımacıların tercihinde öne çıktığını belirterek, Safir’deki yenilikleri sıraladı:

– Safir, facelift ve yeni özellikler sebebiyle artık SAFİR PLUS adıyla müşterilerle buluşacak.

– Kaptanların uyku kabinlerinde, ses ve ısı izolasyonu iyileştirilirken, uyku kabini ve sürücü alanında genişleme sağlandı.


– Modern ve ergonomik direksiyon tasarlandı.

-Ayrıca Safir, 2+1 koltuk düzeni ve 41+1 kişilik koltuğa sahip oldu.

– Eklenen 4 koltuk ile otobüsçüler 4 yolcu daha fazla taşıyacaklar.

– Yepyeni dashboard ile modern görünümlü yeni bir tasarım kazandı. Şoförler için daha ergonomik hale gelerek daha geniş görüş alanı sağlanmış.

– Ön ve arka tamponun üç parça halinde olmasıyla aracın servis edilebilirliği artırılmış.

-Ses ve ısı kontrolünü sağlamak amacıyla çift cam yapılmış.

– Arka tepe lambalarına sinyal özelliği eklenmiştir.

TEMSA’nın 2015’te durum ve 2016 hedefi

Yılın ilk 9 ayında Safir aracın pazarda gösterdiği başarıdan memnun kaldıklarını vurgulayan Dinçer Çelik, ’9 ayda 291 adet Safir satışı gerçekleştirdik. Yılı 350 civarında bir satışla kapatacağımızı düşünüyoruz. 2016 yılında Safir PLUS ile 2015’in üzerinde bir satış hedefine ulaşmak istiyoruz” dedi.

Temsa, Kasım ayında efsane otobüs Maraton’un yeni haliyle tanışacak. Ayrıca Kasım ayında elektrikli otobüsünü de pazara sunacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.